ajutor cicatrice - recomandari | Forumul Medical ROmedic

ajutor cicatrice - recomandari

18-04-2010
bianca1512
Nu este medic/terapeut
bianca1512
Buna ziua. Am o cicatrice de la varsta de 3 ani (am 28 ani) de la o operatie pe fesă din cauza unui nodul de la un tratament cu penicilina. Cicatricea are 5 cm, imi si lipseste carne d acolo de sub cicatrice, se vede urat. As vrea sa stiu dak se poate face o operatie plastica, estetica, pt a mi repara defectul si unde sa merg. eu sunt din jud Constanta, nu cunosc un loc unde sa mi fac operatia si costul ei. Ajutati ma cu un medic bun, o adresa. Multumesc din suflet.
7 comentarii
0
20-04-2010, ora 00:34
yochana
Nu este medic/terapeut
yochana
Buna, Bianca!

Ti-l recomand pe dl. dr. Unc Octavian, un chirurg de exceptie, pe care il poti gasi la clinica Medical Analysis din Constanta, str. General Manu nr. 58.
Nr. de tel. de la clinica, pentru o eventuala programare, il poti lua de pe net. Despre costuri nu stiu ce sa-ti spun, dar vei afla acolo si nu cred ca sunt prea mari.

Numai bine iti doresc!
0
20-04-2010, ora 18:24
bianca1512
Nu este medic/terapeut
bianca1512
Multumesc pt raspuns Yochana, o sa incerc la aceasta clinica sa ma programez. sper sa fie bine.
0
21-04-2010, ora 08:56
yochana
Nu este medic/terapeut
yochana
Cu placere!

Dupa control, mi-ar placea sa-mi spui ce raspuns ai primit.

Succes!
0
20-05-2010, ora 19:34
bianca1512
Nu este medic/terapeut
bianca1512
yochana, am fost la control la dr. Panchici Cornelia, doctora care lucreaza cu d l dr. Unc si mi s a spus k poate sa mi faca operatia estetica, dar nu se stie dak va fi o reusita(fapt ce m a descurajat) si ma costa 1000 euro. Caut un alt dr din Constanta sau Bucuresti care sa mi garanteza o reusita a operatiei, pt k am asteptat de mult sa o fac si plus k 1000 de euro, nu s kiar o nimica toata pt o, , nereusita, , . Dak mai cunosti alti dr din Ct sau Buc, m as bucura sa ma anunti. p curand
0
21-05-2010, ora 00:31
yochana
Nu este medic/terapeut
yochana
Buna!

Imi pare rau ca nu ai rezolvat nimic. Este normal sa nu-ti faci interventia daca nu-ti garanteaza o reusita.
In Constanta, nu mai cunosc pe nimeni.
In Bucuresti, s-au operat doua prietene de-ale mele, una la prof. Ioan Lascar, iar cealalta la dr. Marek Valcu ( de la Frumusete pe muchie de cutit). Amandoua au fost multumite, doar ca interventiile lor au fost total diferite de a ta.
Mai mult de-atat nu stiu ce sa-ti spun, decat multa, multa bafta.

sa ne auzim cu bine!
0
26-05-2010, ora 23:39
yochana
Nu este medic/terapeut
yochana
Buna, Bianca!

Astazi am aflat intamplator de dl. dr. Ion Bordeianu de la Clinica de chirurgie plastica din cadrul Spitalului Clinic Judetean Constanta. O ruda de-a mea s-a programat pentru a-si opera o cicatrice si spunea ca a auzit numai lucruri bune despre dumnealui. Poti incerca, inainte de a merge la Bucuresti.

Numai bine iti doresc!
0
12-01-2011, ora 10:10
iustin-1
Nu este medic/terapeut
iustin-1
SA nu incerci la Dr Panchici ar fi cea mai prroasta alegere!!!!!!!!!!!!!Eu am facut o rinoplastie la ea s a iesit oribil, cunosc pe cineva care nu a fost curatat cum tb si s-a infectat din cauza ei si inca o tipa a facut lipoaspiratie si i-a lasat un picior mai gros si unu mai subtire! FUGITI DE DR PANCHICI!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cicatricile vindecate nu au un impact asupra atractivității
  •