Prietenul meu are de aproape un an probleme cu prostata

19-03-2014
Alehandraa
Nu este medic/terapeut
Alehandraa
Buna ! Am o mica problema. o nedumerire pe care as dori sa mi o puteti rezolva si explica..prietenul meu are de aproape un an probleme cu prostata. am mers la tot felu de urologii si nici acuma nu a reusit sa rezolve aceasta problema.si a refacut niste analize din secretii uretrale masaj de prostata si ii s a spus ca are microbii staphylococcus aureus si enterococcus spp. inainte sa afle el ca are acesti microburi eu am fost la gineocolog, la o simpla consultatie. dupa vreo 2 sapt am fost sunata si mi s a confirmat ca testul mi a iesit negativ.am sunat azi la cabinet sa intreb ce fel de analize mi a facut ca sa pot afla daca analizele care mi au fost facute sunt si pentru microbii pe care ii are prietenul meu. din pacate asistenta ginecologului nu mi a explicat prea multe. am inteles doar ca mi a facut analizele : Colposcopia, Testul Babeş-Papanicolaou,.Ecografia transvaginală si din ce stiu eu mi a luat secretii din vagin..Cateodata ii mai apare iubitului meu pete rosii mici pe penis. Simpla mea intrebare este ce analize as putea sa imi fac sa aflu daca am si eu acesti microbi? multumesc anticipat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.