ajutor, poate sa fie oinfectie ascunsa sau o hepatita cronica?

04-01-2010
dacus
Nu este medic/terapeut
dacus
acum 40 de zile tgo-22, tgp 57, trombocite 117000.dupa o saptamina am rep.analizele tgp 100 tgo 57.mam internat la infectioase am facut analize pt.hepatita B, C negative, ggt neg, analizele de hepatita le-am facut la m bals si la o policlinica particulara.m-am internat la boli interne colentina si mi-au iesit tgp 56 trombcite 142000, poate sa fie oinfectie ascunsa sau o hepatita cronica?Am si niste pete pe mine gen borellia, analizele sunt negative la borellia, toxoplasma, tiroida, cmv astept si analizele la toxocara.La ecografie a iesit ficat marit si splina, ma dor amindoua.multumesc
5 comentarii
0
04-01-2010, ora 13:53
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Da, poate fi vorba de o hepatita cronica de cauza non-virala- exista si alte hepatite care nu sunt produse de virusuri. Cauze mai frecvente ale hepatitelor cronice: consumul zilnic de bauturi alcoolice, chiar si in cantitati moderate; hemocromatoza; boala Wilson; hepatitele autoimune, ciroza biliara primitiva, cirozele biliare secundare; hepatitele toxice non-alcoolice
0
04-01-2010, ora 14:17
dacus
Nu este medic/terapeut
dacus
multumesc.am luat inainte de analize zinnat probabil si de la antibiotice
0
02-03-2010, ora 20:21
dacus
Nu este medic/terapeut
dacus
ce doctor de boli interne imi recomandati?
Multumesc!
0
25-11-2010, ora 21:56
nykolete
Nu este medic/terapeut
nykolete
vreau sa stiu si eu..domn doctor dk imi puteti raspunde...eu am hepatita b nu am tratat-o pana acum..este ascunsa..nu imi iasa la analizele sangelui..cat de periculoasa este??si dk se ia la primul contact sexual?sau nu neaparat?
imi puteti raspunde?
0
26-11-2010, ora 20:34
dacus
Nu este medic/terapeut
dacus
este destul de periculoasa dar se trateaza.la spitalul Colentina sau la Fundeni
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici