ajutor - apa la burta.

08-09-2008
doamna_marian
Nu este medic/terapeut
doamna_marian
buna ziua. tatal meu sufera de cardiopatie ischemica, SI diabet tip II din luna mai tot umblu prin spitale, a facut si apa la plamanii care a fost scoasa de vreo 4 ori, a facut de 3 ori hipoglicemie si acum a fost gasit si cu o ciroza hepatica de natura cardiaca. are piciorele si burta unflate si respira greoi. tratament - digoxin, preductal, spirolactona, acc, trombostop, si sioforul pentru diabet.
stiu ca nu se mai pot face multe pentru el dar va rog sa-mi spuneti se poate scoate apa de la burta ?
un medic sau spital pentru ca in provincie ( eu sunt din dambovita ) nu cred ca se poate ?
va rog foarte mult. multumesc din suflet. o zi buna in continuare.
2 comentarii
0
08-09-2008, ora 00:00
troia
Nu este medic/terapeut
troia
D-na Marian,

Cititi raspunsul meu acolo unde ati adaugat Dvs. raspuns petru ciroza hepatica decompensata, utilizator Troia. Nu am stiut cum se procedeaza si am adaugat acolo raspunsul.
0
04-07-2012, ora 20:12
Marylena29
Nu este medic/terapeut
Marylena29
buna ziua.am o mica problema :de aproximativ un an mi se aude in zona dintre buric si zona terminala a coastelor un fel de lichid(dureri doar la stres).am fost la doctor, am facut ecografie dar nimic..de asemenea mi s-a recomandat o endoscopie dar mi-e putin frica sa o fac.daca puteti si daca stiti cumva daca exista alternative va rog sa-mi spuneti
Multumesc anticipat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.