ajutor ! am momente cand inima o ia razna chiar si intins pe spate

11-11-2010
anonim_ajutor
Nu este medic/terapeut
anonim_ajutor
buna, sunt baiat am 21 de ani si 90 kg la 1.80,
acum 2 saptamani am facut o mare prostie,
la indemnul cuiva, cum ca ar avea nu stiu ce efect si sunt perfect acceptate de organism, am luat 10 pastile de tussin forte,
tin sa spun ca aveam impresia ca o sa mor, inima imi batea repede chiar si cand stateam intins, varsaturi, diaree
ameteli... a fost una din cele mai rele senzatii experimentate de mine si a durat in jur de 6-8 ore.
dupa ce mi-am revenit din starea cu pricina mi-a fost relativ bine dar chiar si acum dupa 2 saptamani inca am momente cand inima o ia razna chiar si intins pe spate sare de 100 bpm, o apasare pe piept iar pana nu trece de la sine nu am nici un control asupra ei.
sunt destul de speriat, stiu ca e vina mea si sunt singurul responsabil pentru ce s-a intamplat dar am nevoie de ajutor sau macar o indrumare spre ceea ce ar trebui sa fac.
mentionez ca nu fumez nu beau si am o dieta destul de echilibrata.
multumesc anticipat.
1 comentarii
0
11-11-2010, ora 18:46
mirelaaprilie
Nu este medic/terapeut
mirelaaprilie
din cate stiu eu tussin contine codeina ceea ce are efect ca de morfina sau ceva drog puternic. ar trebui poate sa mergi la cardiolog in caz ca ti-ai facut ceva la inima.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici