ajutor... bubite si o depunere alba pe limba

19-01-2010
sniper234
Nu este medic/terapeut
sniper234
buna! de ceva timp am niste bubite si o depunere alba pe limba, am facut analize de saliva insa medicul de familie a spus ca sunt bune si nu este vorba de ciuperca, ce ar trbui sa fac? nu vrea sa imi dea tratament, pe mine ma deranjeaza si vreau sa scap de ea, sufar si de insuficienta respiratorie cred eu din cauza ciupercai, multumesc :(
2 comentarii
0
19-01-2010, ora 10:22
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ciuperca de pe limba este cauza sangelui intoxicat din cauza modului de trai si alalimentatie gresite.
Foarte bine a facut acel doctor ca nu v-a dat tratament caci acesta nu ajuta oricum si intoxica sangele si mai mult.
Daca vreti sa scapati de aceste probleme tineti o dieta sanatosa mai multe luni de zile evitand cafea, cola, sucuri, carnea, lapte, alimente industriale, casvaval si dulciuri, cartofi si vinete, consumati des ceai de salvie, urzica, fenicul si galbenele (alternant) si consultati un medic homeopat pt. un tratament naturist adecvat (si pt. insufienta) cat si pt. detoxifiere.
Cu medicamente chimice astfel de probleme pot fi numai agravate si nicidecum rezolavate. Daca nu credeti cititi aici pe forum cazuri asemanatoare.
0
19-01-2010, ora 10:26
sniper234
Nu este medic/terapeut
sniper234
am uitat sa precizez ca dimineata cand ma trezesc scuip mai inchis la culoare si nu am nimic la plamani
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.