ajutor-riduri la 24 ani

24-10-2005
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
salutare, in primul rand, tuturor membrilor forumului.
problema mea e una neobisnuita pt varsta mea(24 ani), si va rog mult sa ma ajutati cu niste sfaturi, pt ca sunt disperat.
acum aproape 2 ani, am tinut o cura de slabire(jogginng, antrenamente in circuit plus pastile fatburner), insa slabirea a fost prea accentuata, asa ca m-am ales cu riduri in jurul ochilor(riduri de expresie).credeam ca vor disparea de la sine.
cu timpul, insa, s-au accentuat, mai ales ca am plecat in strainatate, unde am avut parte de foarte mult stres.
acum cateva saptamani am inceput sa aplic nivea eye relief cu q10, insa nu prea se vad rezultate.iar tipul meu de ten este uscat, ceea ce ingreuneaza refacerea.
aici, in strainatate, nu am la ce medic sa ma duc, pt ca nu am medic de familie.
ce altceva mai bun as putea sa iau, sa mi se reduca ridurile?cele de la l'oreal mi se par mai bune.
as putea combina cremele hidratante cu produsele antirid?in ce mod?
cremele hidratante se lasa pe fata, sau se curata fata dupa ce au fost aplicate?
pot folosi barbatii creme hidratante pentru femei?
de ce unele creme pt fata(de la nivea), imi produc arsuri si descuamarea pielii?
va multumesc anticipat.
4 comentarii
0
27-11-2005, ora 00:00
Dr.Anca Zbranca
Nu este medic/terapeut
Dr.Anca Zbranca
Puteti folosi de doua ori pe zi LIFTACTIV PRO si o data pe zi MYOKINE, ambele de la VICHY.

Nu va recomand sa amestecati alte crème, acestea doua fiind probabil cele ami eficiente produse antirid, dermatologice.

Mai bune decit ele aveti doar tratamentele cu toxina botulinica si YPL skin rejouvenator.

Cu consideratie, professor doctor Anca Zbranca
0
08-12-2005, ora 00:00
ecstasy
Nu este medic/terapeut
ecstasy
YPL este o firma?
va rog sa-mi mai spuneti daca barbatii pot folosi si creme hidratante pentru femei, cele pt barbati nu se prea gasesc.eu simt nevoia cateodata sa aplic o creme hidratanta, din cauza tenului.
si din ce cauza mi se descuameaza pielea destul de des, iar daca in perioada aceea aplic produse pentru fata, de ex un skin cleanser, ma ustura?banuiesc ca e vrba de o boala de piele?
0
15-12-2005, ora 00:00
ecstasy
Nu este medic/terapeut
ecstasy
as putea folosi variantele pentru ochi ale liftactiv si myokine?(sunt si mai ieftine).
am cautat pe net YPL skin rejuvenator, dar nu am gasit absolut nimic.banuiesc ca ar trebui sa intreb in magazinele de cosmetice?
0
28-01-2015, ora 10:20
angela55
Nu este medic/terapeut
angela55
Pentru riduri se pot folosi si suplimente care pot sa netezeasca pielea in timpul unei cure. Rezultatele cu suplimente difera de la persoana la persoana!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pielea inteligentă care reduce ridurile și cearcănele
  • Tratamentul ridurilor cu metoda HIFU (ultrasunete focalizate de intensitate înaltă) - rezultatele studiilor
  • Măsuri de combatere a ridurilor
  • Relația dintre microbiomul pielii și îmbătrânirea pielii
  •