ajutor, vreau un raspuns, nu stiu ce sa fac...

18-05-2012
kmelia_mihaela
Nu este medic/terapeut
kmelia_mihaela
am aflat ca sunt insarcinata in 5 saptamani, nu stiu ce sa fac. sa fiu fericita sau trista.In 2009 am fost diagnosticata cu limfom Hodgkin st.2, am urmat tratamentul (chimioterapie + radioterapie), in 2010 am efectuat P.E.T.-ul, rezultatul a fost bun, nu mai aveam celule active.Acum sunt insarcinata si nu stiu ce sa fac, am consultat mai multi medici si parerile sunt impartite.
5 comentarii
0
18-05-2012, ora 12:38
louferygo
Nu este medic/terapeut
louferygo
Nu stiu prea multe despre boala asta, insa daca acum esti ok eu te sfatuiesc sa te bucuri de sarcina si sa ai grija de tine si de copil. Daca vei renunta la copil, sunt sigura ca te vei gandi toata viata la el la cum ar fi fost daca l-ai fi pastrat. Ai incredere in Dumnezeu! Sa fiti sanatosi!
0
18-05-2012, ora 17:42
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Mihaela si aici vei primi pareri pro si contra, decizia iti va apartine.
In primul rand consulta medicul tau curant, apoi ia in calcul tot ce este in jurul tau..un sot sau iubit, o familie care sa te sprijine in cresterea acestui copil, aducerea pe lume a unui copil inseamna multa responsabilitate.
Orice forma de cancer poate sa-ti ofere fel si fel de surprize, cancerul este o boala perversa.
Eu nu sunt medic, dar daca as fi in locul tau as opta pentru intrerupere de sarcina.Sa nu te supar as vrea sa sti ca si eu ma lupt cu cancerul de peste 1 an.
Iti doresc multa sanatate si Dumnezeu sa te ajute sa iei cea mai buna decizie.
Te asteptam sa vedem ce decizie ai luat.
0
18-05-2012, ora 19:16
OtiliaT
Nu este medic/terapeut
OtiliaT
Citeste link-ul acesta, poate te va ajuta.
Raspunsul este al unui medic oncolog.
0
19-05-2012, ora 08:04
kmelia_mihaela
Nu este medic/terapeut
kmelia_mihaela
buna! otila nu apare nici un link ce sa citesc? multumesc pt mesaje, luni merg si la bucuresti sa mai aflu cate ceva.am uitat sa spun ca sunt din constanta
0
19-05-2012, ora 13:30
OtiliaT
Nu este medic/terapeut
OtiliaT
http://forum.romedic.ro/prod/pot_avea_un_copil_si_sau_face_stimulari_hormonale?__068137.html
Scuze
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sarcina săptămâna 5
  •