Sexul a devenit insuportabil, ajutor!

19-05-2011
christine@
Nu este medic/terapeut
christine@
Buna, ma numesc cristina am 20 de ani si un prieten stabil de aproximativ un an.Am o situatie dificila fiind in strainatate si momentan fara loc de munca, deci zic aceste lucruri pt a aduce la cunostinta faptul ca nu pot vizita un medic deocamdata.anul acesta in luna ianuarie am facut avort deoarece ne-am hotarat ca e prea devreme si nu credeam ca mi se va intampla vreodata sa raman insarcinata cu tot cu anticonceptionale.Cand m-am prezentat la programare d-na ginecolog mi-a spus car ca am o infectie{ urata} cum s-a explicat dansa fara alte explicatii.A urmat intreruperea de sarcina dupa care mi-a bagat( scuzati de expresie ) un ovul pt combaterea infectiei.Dupa avort am luat antibiotice sub indrumarea dansei.Timp de 1 luna a fost totul bine.Am plecat si eu cu iubitul meu in strainatate pt a ne face un viior mai bun.A2-a luna dupa avort au inceput iar secretiile vaginale pima data verzui cu miros intepator...acum sunt albe cu miros de... ceapa ca sa fac o comparatie.Imi cer scuze daca descrierile mele sunt scarboase pt unele cititoare, vreau doar sa fiu cat mai deschisa sa gasesc o solutie la problema mea.Secretiile nu sunt abundente rareori insotite de o mancarime usoara si permanent de dureri de discomfort la inceputul actelor sexuale.Mai nou ca sa pun si cireasa pe tort am niste dureri insuportabile abdominale.Mama mi-a sugerat sa fac baita in apa cu bicarbonat.Vecina sa fac baie in apa cu sare mare.Iar prietena spalari interioare cu musetel...am incercat toate variantele fara succes dar si fara agravari.DAR acum sunt la capat de drum am precizat ca numi perimt un control medical in momentul de fata, Va rog frumos sa ma ajutati.
5 comentarii
0
19-05-2011, ora 12:00
Alesia16
Nu este medic/terapeut
Alesia16
La descrierea ta rezulta ca ai o infectie nu stiu ce dar simtomele duce la o infectie si vrei nu vrei tre sa consulti urgent un medic caci ne tratata se poate agrava si ai sa scapi f.greu de infectie si iti poate agrava pe viitor alte probleme.sanatate multa
0
19-05-2011, ora 12:04
Alesia16
Nu este medic/terapeut
Alesia16
daca nu sa vorbeasca mama ta cu un medic ginecolog sa-i explice simtomele tale, sa-ti recomande ceva si sa-ti trimita tratamentul acolo unde esti.
0
20-05-2011, ora 08:12
christine@
Nu este medic/terapeut
christine@
mersi frumos pt timpul acordat
0
24-05-2011, ora 00:04
denisa5001
Nu este medic/terapeut
denisa5001
Buna seara. Am si eu o problema daca ma poate ajuta cineva va rog mult. In urma cu 5 sapt am facut un avort, iar acum am inceput sa am durere la spate si urinez cam des dar nu imi curg decat cateva picaturi. Am facut in urma cu o sapt 2 teste de... as vrea sa mentionez ca nu mi-a venit menstruatia..si nu am tinut nici tratamentul prescris de doctor dupa avort.sau e posibil sa se fi prins la loc sau fiu din nou insarcinata?ma poate ajuta cineva va rog? multumesc
0
24-05-2011, ora 00:05
denisa5001
Nu este medic/terapeut
denisa5001
2 teste de sarcina...care mi-au iesit negative
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unele antibiotice ar putea fi asociate cu creșterea riscului de avort
  • Secreții (scurgeri) vaginale albicioase - normale sau nu?
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  • Dureri de burtă după avort - ce e normal și ce nu
  • Vulvovaginita și microbiomul: o revizuire a studiilor concentrate asupra tratamentului infecțiilor acute și recurente
  •