ajutor!!!! un doctor sa ma ajute!!! fetita de 4 ani care in fiecare luna face enterocolita

09-06-2011
anabodur
Nu este medic/terapeut
anabodur
am o fetita de 4 ani care in fiecare luna face enterocolita dupa spusele multor medici. pb este k m-am saturat sa-mi vad copilul sa vomite si sa sta pe buda mereu. nu mai stiu ce sa fac nu mi se pare normal deloc acest lucru ea nu poate bea lapte nu poate manca ciorba k imediat face enterocolita. am facut nspe mii de analize de boala chron de viermisori de multe multe dar toate au iesit foarte bine. daca stie cineva ceva va rog ajutati-ma !!!
1 comentarii
0
09-06-2011, ora 21:34
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
E posibil sa aiba intolerante alimentare! Daca are ecografii si analize coproparazitologice care nu arata nimic, este posibil sa aiba aceste intolerante alimentare de care spuneam si pe care medicii rar le investigheza (lactate, fructoza, gluten). Ce culoare are scaunul?
In orice caz, o saptamana nu-i mai dati nimic cu lactate, nu fructe, legume crude si nimic condimentat. In fiecare zi orez bine fiert cu zeama in care a fiert, carne slaba si ceai de menta.
Faceti-i si analiza pentru depistare intoleranta la gluten.
Intrebati gastroenterologul daca puteti sa-i dati si probiotice pe baza de acidophilus, este foarte foarte bun!
Cu orice va pot ajuta, dati semn, stiu ce inseamna astea, nici nu vreau sa ma gandesc prin ce poate trece bietul copil, , , ,
Insistati, sigur e o cauza, sigur si ameliorare.
Sanatate multa si dati semn aici oricand!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.