dupa doar 1-2 min am ejaculat si acest lucru ma ingrijoreaza foarte tare

24-01-2008
alecccs
Nu este medic/terapeut
alecccs
Buna seara! Am 18 ani si in vara am facut sex pt prima(si ultima) data.Din pacate dupa doar 1-2 min am ejaculat si acest lucru ma ingrijoreaza foarte tare. Pe atunci ma masturbam destul de des cam de 2 ori p saptamana, acum insa foarte rar. Sa fie oare masturbarea de vina sau ce altceva, oricum eu ma excit foarte repede.
Va rog sa-mi spuneti ce am, sunt foarte ingrijorat deoarece ma gandesc ca data viitoare o sa se intample la fel!!!!
Exista un remediu, va rog!!!!
5 comentarii
0
25-01-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Ejacularea precoce are prea puţină legătură cu masturbarea, in schimb are legătură cu absenţa unei relaţii stabile şi a unei vieţi sexuale cu oarecare periodicitate. Cind veţi avea o parteneră stabilă, are să fie mult mai uşor să controlaţi ejacularea.
1
10-03-2008, ora 00:00
gygy67
Nu este medic/terapeut
gygy67
Da alecccs exista un remediu:
Postul si Rugaciunea, astea te vor ajuta cu siguranta.
Cauta pe internet, in librarii poate citesti "Cararea Imparatiei", a parintelui Arsenie Boca.
Gasesti destule materiale numai sa vrei.
http://www.sfaturiortodoxe.ro/masturbare.htm
http://www.razboiulnevazut.org/articol/93/Un-grupaj-de-articole-despre-desfr%E2nare-si-masturbare
http://logos.md/2007/08/10/patima-masturbarii-o-abordare-ortodoxa/
Apropiete de biserica, cautati un duhovnic, altfel nu o sa ai putere
Daca nu cu timpul poti sa degenerezi mai rau, si le vor trage si urmasi tai, (daca vei avea)
0
15-08-2009, ora 01:46
RAMIR
Nu este medic/terapeut
RAMIR
Salut, am 18 ani si miam inceput viata sexuala acum 4 luni, si nu inteleg de ce in timpul sexului ma excit ff tare si dupa max un minut ma eliberez, nu stiu ce e cu mine ma simnt fff prost, prietena mea este fff nervoasa ami sp k nu sunt bun de nimic, am ajuns la disperare chiar nu mai stiu ce sa mai fac, VA ROG AJUTATIMA DATIMI UN SFAT CEVA
0
15-08-2009, ora 01:53
RAMIR
Nu este medic/terapeut
RAMIR
La inceput am crezut k pote nu sunt bijnuit cu asa ceva dar au trecut 4 luni si am aceasi problema repet dupa un minut ma eliberez ce sa fie cu mine??????
0
03-06-2017, ora 02:12
bobi10891
Nu este medic/terapeut
bobi10891
Aceiasi problema o am si eu, mi-am inceput viata sexuala acum cateva luni, cat timp sunt imbracat am erectie, cand ma dezbrac, moare, iar uneori ma termin inainte sa o introduc. tind sa cred ca este o problema de natura psihologica, v-as fii recunoscator daca mi-ati da ceva sfaturi. multumesc anticipat...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mituri despre masturbare
  • O nouă metodă de a evita situațiile jenante pentru bărbați
  • Ce înseamnă să ejaculezi prea repede?
  • Lipsa excitației - de ce nu mă excit?
  •