analize sange, copil de 4 ani jumatate

12-05-2010
ancabucur39
Nu este medic/terapeut
ancabucur39
Buna ziua,
copilului meu de 4 ani si jumatate, tocmai i-au iesit rezultatele analizei sangelui. Toate sunt ok, mai putin 3 parametri:
trombocite = 529.000 ul;
potasiu = 5, 2mmol/l
proteina C reactiva = 5, 6 mg/l.

Aceste analize au fost facute, dupa ce in ultima perioada, s-a plans de dureri musculare, articulare( dureri la ambele picioare - sold si genunchi).

Va rog dati-mi un raspuns ca sant fff ingrijorata.
Va multumesc!!
4 comentarii
0
23-05-2010, ora 09:04
Dr. Ana-Maria Slanina
Medicina de familie, Iasi
Dr. Ana-Maria Slanina
Cea mai relevanta modificare este proteina C reactiva care poate indica o inflamatie articulara. Ar fi de facut si ASLO, fibrinogenul si VSH -ul si un consult reumatologic.
0
23-05-2010, ora 10:04
cris1986
Nu este medic/terapeut
cris1986
buna ziua am un baietel de un an si 8 luni are o tuse seaca de cel putin 2 luni am fost la pediatra si mia dat eurespal, dupa mia dat humex, si augmentin care mia zis sa il dau 5 ml pe zi pana se termina sticluta totul a afost ok pana am terminat augmentinul, adica nu mai tusea si nu ii mai curgea nasu, la cateva zile dupa terminarea augmentinului baiatul iar a inceput sa tuseasca si sa ii curga nasul, precizez ca nu face temperatura va rog mult ajutati_ma
0
23-05-2010, ora 18:39
sty
Nu este medic/terapeut
sty
CRIS1986. SI EU AM UN BAIETEL DE 4 ANI SI LA NASUC CARE CURGE SI TUSE NU MI SE DA ANTIBIOTIC. ESTE CAVA VIRAL CARE NU TRECE CU ANTIBIOTIC, MAI ALES CA NU FACE TEMPERATUL. EU II DADEAM STODAL SI CAND REUPE FLAMEXIN SI DACA VREI PANADOL.
0
24-05-2010, ora 07:14
cris1986
Nu este medic/terapeut
cris1986
ms ptr raspuns ieri iam luat si eu stodal mia zis sa ii dau 5 lingurite pe zii sau o serin ga de 5 ml crezi ca va scapa de tuse cu siropul asta?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul