posibil sa ramana insarcinata daca doar am atins vaginul ? ci nu am bagat penisul ?

21-02-2015
buleszka
Nu este medic/terapeut
buleszka
buna, am si eu o intrebare, ne-am jucat aseara cu prietena, dar nu am facut sex, si ma-m terminat pe burta ei dar jos de tot, si dupa accea am bagat degetul in vaginul ei, dupa 5 min am vrut sa facem sex, dar fara sa ne protejam, fara prezervativ, dar pana la urma ne-am razgaandit si nu am bagat penisull in vagin decat lam atins, dupa ce ne-am inbracat etc... m-am dus la baie sa ma spal pe maini, si am realizat ca pe penis aveam un pic de sperma, este posibil sa ramana insarcinata daca doar am atins vaginul ? ci nu am bagat penisul ? sau este posibil sa ramana insarcinata din cauza ca dupa ce mam terminat pe burta ei dar jos, am bagat degetul in vagin?
6 comentarii
0
21-02-2015, ora 07:15
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
De ce intrebi ? Vrei sa te casatoresti cu fata si sa iti asumi responsabilitatea cresterii unui eventual copil ?
0
21-02-2015, ora 19:28
buleszka
Nu este medic/terapeut
buleszka
Nu vai...deaia am intrebat sa stiu daca a ramas insarcinata sau nu...ca daca da sa stiu ce sa fac :)...deci ma ajuta cineva ??
0
22-02-2015, ora 14:30
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Ce varsta aveti ?????????? sansele sunt foarte mici sa fi ramas insarcinata, dar daca ar fi insarcinata nu au intrat zilele in sac aveti parinti care va vor putea ajuta si indruma, sau ei sunt buni doar atunci cand va dau bani de buzunar sau cadouri scumpe ?????????????
o intrerupere de sarcina se face pana la maxim patru luni, dar sunt si multi parinti care isi ajuta copii sa isi creasca bebelusii, o alta problema mare poate fi aceea ca o intrerupere de sarcina pana la 20 de ani poate duce la probleme atat de grave incat sa nu mai poata face copii niciodata.
0
22-02-2015, ora 18:53
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ buleszka

NU.
Sper ca terminati cu jocurile acestea cat mai curand.
0
22-02-2015, ora 19:26
Elenamatei516
Nu este medic/terapeut
Elenamatei516
Bună seara! Sunt noua pe aici si vreau sa ştiu dacă mai sunt mămici care au rămas însărcinate, desi testul de sarcina a ieşit negativ, mi-a întârziat menstruaţia cu 2 săptămânii si am făcut 2 teste de sarcina la care au ieşit negative, oare sa fie sarcina prea mică? Mulţumesc anticipat!
0
23-02-2015, ora 14:16
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Elena eu nu sunt mamica sunt tatic dar sa stii ca testul poate da rezultat fals negativ, dar ca sa fii sigura poti face un test de sange.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •