ajutati-ma va rog... | Forumul Medical ROmedic

ajutati-ma va rog...

21-05-2009
capacel17
Nu este medic/terapeut
capacel17
Buna seara tuturor, chiar nu puteti sa-mi dati si mie niste raspunsuri mai concrete ? niste sfaturi ceva va rog eu frumos... am mai postat inca o data pe aceeasi tema pe care o sa o repet mai jos, dar degeaba... voi credeti k eu degeaba am apelat la voi ?.vreau sa ma ajutati va rog mult.

Prietenelei mele i-a intarzaiat ciclul 8 zile. trebuia sa-i vina ciclul pe data de 12 luna aceasta... pe data de 20, adica ieri i-a curs foarte putin s-a trezit de dimineata si a vazut k este patata.
Astazi la fel i-a curs tot cateva picaturi.. nu foarte mult... adica nu este knd ii venea ei ciclul.
De protejat pot sa zic k ne-am protejat... dupa terminarea ciclului menstrual am facut-o neprotejat 3-4 zile... apoi ne-am protejat cu prezervativ...luna asta s-a intamplat sa o facem de 2 ori cam asa fara prezervativ si niciodata nu mi-am dat drumul in ea. tinand cont k nu ia nici anticonceptionale.
Ea mai are si niste probleme. are suflu sistolic la inima, probleme cu rinichii si ultima oara knd a fost la doctor i-a spus k are si infectie urinara. va dati seama k pentru problemele care le are i-a dat sa ia niste medicamente pe care ea nu le ia.. si greseste ft mult in privinta asta. mama ei i-a luat si niste vitamine.. nici pe alea nu le ia... nu prea mananca este km incapatanata.
Si are picioarele umflate. o dor putin sanii mai avea si niste ameteli... ma rog astea le avea mai de mult din cauza k nu mananca si face caderi de calciu.i se face rau.
Nu stiu ce sa spun... sunt putin disperat din cauza situatiei.poate sa-i intarzaie si din alte cauze ? dak ii curge asa cateva picaturi nu cred k asta este ciclu.ea a fost si racita.si inca mai este si acum putin... chiar nu stiu ce sa zic... va rog mult sa ma ajutati !!! Va Multumesc !!
10 comentarii
0
21-05-2009, ora 23:48
C.Raluca
Nu este medic/terapeut
C.Raluca
bosibil sarcina.. sa isi faca un test de sarcina cat mai repede.
0
22-05-2009, ora 08:54
dear
Nu este medic/terapeut
dear
buna
sa sti ca degeaba ti-ar raspunde toti utilizatorii acestui forum daca tu si persoanele apropiate prietenei tale nu reusiti sa o convinge-ti sa isi urmeze tratamentele date de medici, poate o poti convinge sa faca un test de sarcina! menstruatia poate sa intirzie din foarte multe cauze :stres, probleme hormonale, afectiuni ginecologice, medicamente.dupa povestea ta s-ar putea sa fie insarcinata asa ca sa faca un test de sarcina cu prima urina(dimineata).teoretic infectia urinara nu are nimic cu venirea menstrei dar depinde de organism.
eu sper sa ii vina menstruatia si sa te ocupi sa isi trateze afeciunile pe care le are.nu mai dispera treci la treaba!bafta!
0
22-05-2009, ora 16:24
capacel17
Nu este medic/terapeut
capacel17
Aseara a dormit la mine si s-a schimbat am vazut sange pe tampon nush... azi spunea k o doare foarte tare burta. pe ea o doare foarte tare knd ii vine ciclul si ii este rau... asa se simtea azi.astept sa-i treaca ciclul... dak o fii ciclu asta... si dupa o sa facem un test de sarcina sa vedem ce si cum. cred k este cel mai bine asa.
0
23-05-2009, ora 03:37
agnana manole
Nu este medic/terapeut
agnana manole
da asteapta sa ii treaca ciclu si imediat un test de sarcina asa e cel mai bine, dar simtomele pot fi si de sarcina.Faza cu ameteli in timpul ciclului na ete evident o lipsa de calciu care nu ar trebui sa o lase la voia intimplari intr-o zi poate cadea din piciare din cauza asta.Faza ca nu isi urmeaza tratamentele de la doctor este destul de grav sunteti amindoi inconstienti cred scuze ca spun asta. de la o simpla raceala la rinichi se ajung la lucruri milt mai serioase care pot avea urmari destul de grave. Spune si tu daca ma iubesti cu adevarat urmeaza tratamentele bla bla bla. stii ti cum se face asa cum o pacalesti sa -ti vina si in pat OK? Iar daca se urmeaza un tratament cu antibiotic sansele de aramine insarcinata sunt mult mai mari chiar daca ti cont de calendar si nu ejaculez in vagin.Eu zic sa mearga totusi sa-si faca un contol ginecologic si sa vada despre ce e vorba. daca re asa dureri la ciclu pot fii vorba de ovare polichistice, delegrari hormonale, care sub indrumarea doctorului ginecolog problema cu durerea si ametial se rezolva. Bafta si fa in asa fel sa aibe grija de snatatea ei.
0
24-05-2009, ora 00:50
capacel17
Nu este medic/terapeut
capacel17
Iti multumesc frumos pentru raspuns. luni sau marti o sa facem un test de sarcina sa vedem... i-a trecut ciclul... azi imi spunea k o cam doare exact in dreptul ovarelor nush.sper sa se rezolve... iar faza cu ametelile si astea... nah la doctor i-a spus k ea knd este pe stop pierde foarte mult calciu. si are caderi de calciu i s-a intamplat sa-i vina rau sa cada si din picioare. ma rog de ea sa ia tot ce trebui.am sa am o discutie destul de serioasa cu ea in privinta asta.
0
24-05-2009, ora 16:49
capacel17
Nu este medic/terapeut
capacel17
revin iar. as dorii si eu sa stiu din ce cauza o doare in dreptul ovarelor dimineata ? mi-a spus k de 3 zile in fiecare dimineata o cam doare. va rog frm sa-mi spuneti dak stiti ceva. tnx !
0
24-05-2009, ora 16:54
alina.dony
Nu este medic/terapeut
alina.dony
cel mai bine este sa mearga la medic pentru ca femeia este foarte complexa.poate are o raceala sau cine stie ce altceva.si sa stii ca mai este si posibilitatea sa aiba ciclu peste sarcina...verisoara mea a avut pana la a 4-a luna de sarcina...cel mai bine merge la un medic
0
26-05-2009, ora 16:04
agnana manole
Nu este medic/terapeut
agnana manole
da sunt deacord cu Alina stii asa poate fiecare femie sa dea cite un raspuns dar simtomele difera. poate fi o infectie sau alte chestii eu zic mergeti la un ginecolog.Sunt destule clinici private unde cu o sunma destul de mica stii despre ce este vorba iar identitatea nu se dezvaluie in cazul in care nu vrei sa afle parintii, caci despre bani daca chiar nu poti scoate de la parinti imprumutate si tu la altii si ii dai inapoi cu timpul.Ai grija de ea.hai te pup si urmatorul mesaj de la tine vreau sa vad scris.AM FOST LA GINECOLOG. PUP DULCE
0
26-05-2009, ora 16:08
teea
Nu este medic/terapeut
teea
in legatura cu sarcina luati si voi un test de sarcina si o sa stiti sigur.in legatura cu durerea de ovare..poate fi o infectie/raceala...GINECOLOGUL ar trebui sa fie urmatoarea ei oprire !!!!!!!!!!
0
11-05-2016, ora 13:58
oana1969
Nu este medic/terapeut
oana1969
buna seara sunt la menopauza de 3 ani, mai pot ramane insarcinata?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici