ajutati-ma va rog... ce boala as avea: mi-a aparut o iritatie in zona genitala

13-08-2009
victorelus
Nu este medic/terapeut
victorelus
buna ziua,
am o problema si va rog mult daca puteti sa ma ajutati.
zilele acestea mi-au aparut o iritatie pe piele, intre picioare, linga organele genitale. sunt parca niste bube mici, mici si rosiatice. nu am mincarimi sa spun atit de mari. dar asa cite odata insa nu acute. nu am avut relatii sexuale in ultimul timp, asa ca nu prea imi dau seama ce ar putea fi ? poate ciuperca sau o micoza ? insa am schimbat putin clima si conditiile de traii. acuma sunt la varsovia. daca m-ati putea ajuta cumva ori cu un sfat, ori cu careva denumiri de medicamente. va multumesc
6 comentarii
0
15-08-2009, ora 10:41
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
TRIDERM...se gaseste in Polonia.
0
17-08-2009, ora 19:49
victorelus
Nu este medic/terapeut
victorelus
va multumesc pentru sfat...
insa daca ati putea sa imi spuneti ce e asta ?
0
17-08-2009, ora 19:52
victorelus
Nu este medic/terapeut
victorelus
va multumesc pentru sfat...
insa daca ati putea sa imi spuneti ce boala e asta ? sa stiu cum sa ma protejez in continuare ?
va multumesc,
0
18-08-2009, ora 14:50
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Probabil te-ai iritat putin de la pantalonul sau chilotul din material sintetic.Acolo este o zona cu piele sensibila, cu mult par, se transpira si daca esti putin grasut si lenjeria intima este sintetica si stramta, pe caldurile astea pielea reactioneaza imediat prin inflamatie. Lenjeria intima trebuie sa fie numai din bumbac. Tunde putin parul din zona, spala-te zilnic si unge-te o data sau de doua ori pe zi cu un strat subtire de unguent.Numai bine!
0
18-08-2009, ora 15:03
victorelus
Nu este medic/terapeut
victorelus
Va multumesc foarte mult,
parca le-ati ghicit pe toate... si ma cunoasteti de foarte mult timp.
va multumesc inca odata,
toate bune !
0
23-08-2009, ora 08:55
stefynut
Nu este medic/terapeut
stefynut
Buna ziua! Am avut o sinuzita si doctorul mi-a spus ca mi-a trecut acum dupa 2 saptamani ma trezec cu o nara partial infundata care se desfunda ia singura iar azi am observat knd m-am trezit ca aveam gura uscata/aspra si saliva mea era galbuie HELP! Ce pot avea ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.