ajutati-ma va rog((( sarcina?

23-03-2011
ciocolata10
Nu este medic/terapeut
ciocolata10
Am facut 3 teste de sarcina, printre care si unul sure check astazi si toate au iesit negative...pe 5 martie mi sa terminat ciclul si pe 8 martie am avut ultimul contact sexual.aseara am avut temperatura si sanii imi sunt moi si simt o durere la ei cind ii ating...ce poate sa insemne aceasta?o sarcina cumva?testele mi-au iesit negative
10 comentarii
0
24-03-2011, ora 00:21
Psiholog Ioana Panculescu
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Ioana Panculescu
cel mai bine mergi la dr, s-ar putea sa fie ceva hormonal
0
25-03-2011, ora 15:22
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu e sarcina, durerea la sani e de la altceva.
0
25-03-2011, ora 16:11
ciocolata10
Nu este medic/terapeut
ciocolata10
am inteles ca in primele 5 zile dupa ciclu nu poti sa ramii insarcinata..e posibil asa ceva??
0
25-03-2011, ora 19:53
ericka06
Nu este medic/terapeut
ericka06
eu stiu ca testele sunt concludente dupa 3 saptamani de la contactul cu risc si u inca nu ai 3 saptamani dp 8 martie...mai stai putin si fa un test dar eu zic k nu e sarcina:*
0
25-03-2011, ora 20:04
ciocolata10
Nu este medic/terapeut
ciocolata10
simptomele pot aparea de pe acum da???????????
0
26-03-2011, ora 12:29
roxxana_90
Nu este medic/terapeut
roxxana_90
Am si eu nevoie de ajutorul dvs, sunt foarte speriata si nu stiu ce sa mai cred.Pe 20 martie am avut un contact sexual in urma caruia din nefericire s-a rupt prezervativul.Mare parte din lichidul spermatic l-am eliminat atunci imediat dupa cand am mers la toaleta.In luna precedenta adica in februarie mi-a venit pe 20 dar eu nu am un ciclu regulat, imi vine la 29 de zile, la 31, 35, 39...depinde de fiecare luna in parte.Nu stiu ce sa cred.Am evitat sa iau postinorul deoarece l-am mai luat si luna trecuta tot din acelasi motiv.Se pare ca prezervativul este pana la urma o metoda foarte nesigura pentru ca nu este prima data cand se intampla sa se rupa.Si acum sunt foarte ingrijorata deoarece suntem in 26 si inca nu mi-a venit.Multumesc anticipat!
0
27-03-2011, ora 15:20
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Ai facut un test de sarcina ?
0
30-03-2011, ora 21:49
roxxana_90
Nu este medic/terapeut
roxxana_90
Nu am facut inca testul.Mi-a venit in sfarsit pe 27 dar mi-e frica sa nu fie vorba de ciclul peste sarcina.Cum se manifesta acesta?
0
01-04-2011, ora 23:16
sweetbutterfly
Nu este medic/terapeut
sweetbutterfly
Buna, am si eu o problema.De obicei imi vine menstra la 27 sau 30 de zile, insa acum trebuia sa-mi vina p 23 martie(27 zile) sau macar p 26 martie(30zile).Ultima menstra a fost pe 24 februarie.
Relatii sexuale neprotejate (ejaculare externa) am avut dupa 19 ianuarie cand dupa metoda calendarului trecuse de perioada fertila.Acum nu stiu ce sa fac, inca nu mi-a venit.
Sa fie oare datorita unei singure pastile(anticonceptionale) pe care am luat-o in prima saptamana a lunii martie, nestiind ca trebuia sa o iau in prima zi de menstra????
0
05-04-2011, ora 23:57
sweetbutterfly
Nu este medic/terapeut
sweetbutterfly
Va rog sa-mi raspunde-ti si mie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  • Testele de sarcină
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •