ajutati-ma nu stiu ce sa mai fac!!!

22-12-2009
camelia007
Nu este medic/terapeut
camelia007
la sf lunii aprilie am facut febra desi nu aveam nimic altceva..decat poate putin rosu in gat..apoi dupa 2 sapt m-am trezit cu ochiul drept mai mic si cu durere de fata partea dreapta...am fost la orl, diagnostic rinosinuzita..am urmat tratament cu augmentin sr, dar am ramas cu durere faciala dreapta..am fost la neuro si mi-am facut RMN.concluzia investigatiei conflict vasculo nervos intre un ram al unei artere si nervul v +sinuzita..am urmat tratament cu cabamazepina si cexyl si am facut aslo care mi-a iesit 600..apoi am constata cativa ganglioni inghinali..nu stiu daca ii aveam si inainte, cert este ca la o perioade de cateva saptamani constat unul axilar dreapta si mai apoi unul la gat stanga, mai sus de clavicula..nu ma dor si sunt mobili..de atunci umblu prin doctori sa inteleg de la ce sunt inflamati..am fost la boli infectioase diagnosticul micropoliadenopatie am facut analize pt vdrl, tpha, hiv, toxoplasma negative..cmv.cu igg-pozitiv..igm negativ parca.doctora mi-a spus k am avut virusul...la 2 luni fix repet hiv-ul- negativ iar..examene la plamani--raze facute nu m-a iesit nimic..echo mamar echo abdominal totul bun..l'a hematologie m-a spus ca nu e grav k am amenie mai trebiue sa imi fac o sidermie si ca am sistemul iminitar scazut..dc? nu inteleg...cel mai rau imi e ca de vre-o 3 luni am anumite inflamatii ale limbii..uneori imi ies afte si de cele mai multe ori papilele mi-se inflameaza si ma dor..si maiu recent prietenul meu a fost diagnosticat cu infectie cu trychomonas si urmez tratament si pt asta..precizez ca m-am aflat si intr-o mare stare de stres..imi era teama de hiv..credeti ca ar trebuii sa imi mai repet analiza ce altceva ar mai putea fii, , va rog astetpptspuns
3 comentarii
0
22-12-2009, ora 11:22
anca cornea
Nu este medic/terapeut
anca cornea
Camelia, tabloul este clar - indica prezenta toxinelor, a radicalilor liberi care incep sa-si faca de cap.
Fa-ti o detoxifiere simpla, dar puternica, si vei fi uimita tu insati cat de multe iti rezolvi.
1. Argila - doze adevarate, de 3-4 ori mai mari decat in indicatii
2. Branca ursului - tinctura sau capsule - este un vasodilatator bland care permite iesirea toxinelor si totodata patrunderea sangelui oxigenat peste tot
3. Drojin, apoi Catinofort, Apoi Hofimun, si alti antioxidanti
4. Antiparazitar - toti avem microorganisme - sau si macro - care produc toxine agresive - ia Black Walnut Leaves, Pau Darco, Papaya, Garlic, etc

Incepe cu acestea. Consuma mai putina carne, zaharul inlocuieste-l cu miere, consuma dimineata suc la storcator din varza, sau morcov.
-*
Multa sanatate.

(*modificat de administrator)
0
22-12-2009, ora 14:44
camelia007
Nu este medic/terapeut
camelia007
multumesc frumos.mai astept raspunsuri va rog
0
31-01-2010, ora 09:37
Mara02
Nu este medic/terapeut
Mara02
In urma tratamentului puternic si prelungit cu antibiotice vi sa slabit sistemul imunitar. Normal un antibiotic nu se administreaza mai mult de 5 zile decit in cazuri extreme. Folosirea prelungita a lui a dus la slabirea sistemului imunitar iar aparitia aftelor bucale este o consecinta neplacuta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.