ajutati-ma in lupta impotriva cancerului, va rog

25-12-2008
aslaszlo
Nu este medic/terapeut
aslaszlo
Dragi prieteni, va rog mult dati-mi si mie un sfat.
Ma numesc Adriana, am 51 de ani si doctorii mi-au spus ca am cancer de colon. Mai am fibrom uterin urias, 2 noduli pe tiroida, arterita, tromboza venoasa profunda, sange ingrosat, probleme cu ochii, imi vine tot timpul sa vomit, steatoza la ficat, ma balonez excesiv, am avut acum 2 saptamani cate 16-19 diarei zilnice timp de 6 zile, pana cand doctorul mi-a dat Ercefuryl.
Ce tratamente naturiste ar trebui sa iau, la ce vindecatori naturisti ar trebui sa merg si ce altceva pot face, doar sa nu ajung sa bage in mine la spital cobaltoterapie, chimioterapie, toate otravurile care m-ar termina in cateva zile. Va rog sa ma ajutati sa traiesc. Trebuie sa existe vindecatori naturisti care pot vindeca la modul cel mai serios orice forma de cancer. Am auzit ca exista destui in tara noastra. Daca ii stiti, va implor din suflet dati-mi adresele lor, tel., e-mail. Nu vreau sa mor.
Am nevoie de tratamente naturiste si vindecatori reali, seriosi, care sa fie intr-adevar capabili sa vindece orice forma de cancer (asa cum se lauda unii si cand dau eu tel. imi raspund ca nu pot trata ce am eu)
16 comentarii
0
25-12-2008, ora 14:00
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
In primul rand va spun CRACIUN FERICIT si multa sanatate...aveti incredere in DUMNEZEU si va veti face bine!

Cel mai important in acest moment este regimul alimentar. Intrati pe site-ul urmator pentru mai multe detalii cu privire la dieta persoanelor care sufera de cancer (va rog!!!). In nici un caz nu aveti voie alimente cu E-uri sau produse de la patiserie, ratiserie, cofetarie etc...
-------------*

Acum! Eu va recomand o cura de cel putin 3 luni de zile cu sucuri ecologice Biotta in special sucul de Legume Breuss (-------------*), va veti simti fantastic; alaturi de aceste sucuri ar fi perfect daca ati consuma si ceai Cippewa si Kombucco Orientalis Cancer Clear!

-------------*

Aceste 3 terapii imbinate (nu sunt deloc ieftine) sunt extraordinare... Macar verificati site-urile sa va faceti o idee si apoi luati decizia pe care dumneavoastra o credeti corecta. Va vor ajuta si la tratarea celorlalte afectiuni!

Cunosc o terapeuta foarte buna pe nume Angela Pop care cu ajutorul unui regim, unor bai si a clismei v-ar putea ajuta foarte mult. Sunati-o la 0724.446.789 si vb cu dansa!

Important este sa va schimbati si gandirea, daca puteti cumparati cartea Catre culmile succeselor - Formula Fericirii, este fantastic de buna (-------------*) si este si ieftina, costa undeva la maxim 13 RON.

Va doresc numai bine si multa, multa, multa SANATATE!
Sarbatori fericite!

(*modificat de admin)
0
25-12-2008, ora 14:10
aslaszlo
Nu este medic/terapeut
aslaszlo
Draga Nick iti multumesc infinit de mult pentru aceasta speranta de viata pe care mi-o oferi. Am sa fac tot posibilul sa incep cat pot de repede aceste tratamente si sa iau legatura cu d-na terapeut. Sa-ti dea Dumnezeu multa sanatate ca e cea mai importanta si tie si familiei tale. Cu deosebita recunostinta
Adriana
0
25-12-2008, ora 14:28
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Va multumesc mult pentru urari, tot ce imi doriti dvs. mie sa aveti parte de ele inzecit!!!

Si nu uitati, ganditi pozitiv...energia psihica pozitiva directionata de creierul cognitiv (constiinta) catre creierul emotional (subconstientul) face minuni.am sa va trimit un mesaj privat cu o astfel de sugestie pozitiva (o am dintr-o carte si fara acordul editorului nu o pot scrie)...

O zi superba, Sarbatori Fericite si multi ani de viata fericiti alaturi de fiintele dragi...

In speranta ca v-am putut ajuta,

N I C K!
0
27-12-2008, ora 02:21
Shobixella
Nu este medic/terapeut
Shobixella
Doamne Adriana, cum v-a spus si NICK ganditi pozitiv!Sunt sigura ca exista sperante pentru a va vindeca!Va doresc Sarbotori Fericite si ca Anul Nou sa va aduca multa, multa sanatate!Va pup, Andreea.
0
27-12-2008, ora 09:14
aslaszlo
Nu este medic/terapeut
aslaszlo
draga Nick, Dumnezeu ti-a dat multe daruri de pret. Sper din tot sufletul sa iti dea multa sanatate si ani multi, cu bucurie si impliniri, pentru ca ai o misiune frumoasa in lume, de a incuraja pozitiv persoanele afectate si de a crea in jurul lor o atmosfera placuta, destinsa si credibila. Iti multumesc din suflet pentru aceste minunate mesaje si fara indoiala ca incep sa fac tot ce imi spui, pentru ca si eu cred cu toata taria in ceea ce mi-ai scris, doar ca eram prea descurajata si trista pentru un timp. Am citit si eu carti cu gandirea pozitiva, crearea subconstientului asa cum il vrem noi, dar m-am delasat si nu am mai luat in seama asa ceva, prinzandu-ma in panza de paianjen a celui rau. Iti multumesc ca ai aparut cu aceste sfaturi. Si pe forum catolic am gasit 3 persoane minunate care mi-au dat cateva sfaturi prin care m-am dezmortit spiritualiceste si sper sa reusesc sa ma scutur definitiv de letargia raului si sa aduc in mine si in exteriorul meu doar binele, credinta, iubirea si speranta, asa cum ne invata si Sfanta Biserica.
Asa sa ne ajute Dumnezeu.
0
27-12-2008, ora 09:16
aslaszlo
Nu este medic/terapeut
aslaszlo
Draga Andreea, iti multumesc din suflet pentru cuvintele frumoase si calde, izvorate din inima ta buna. Dumnezeu sa iti dea sanatate si tot ce-ti doresti in viata, doar bucurii si impliniri. Sfaturile lui Nick sunt pentru mine o pulbere de aur presarata peste negura valului opac ce imi acoperea ochii si mentalul.
0
27-12-2008, ora 09:51
aslaszlo
Nu este medic/terapeut
aslaszlo
draga Nick, nu mai stiu cum sa intru la acel mesaj pe care mi l-ai dat cu tratarea subconstientului. L-am salvat si mi l-am pus pe adresa mea de e-mail, dar as mai vrea sa intru si acolo unde mi l-ai trimis tu dar nu mai stiu cum am facut prima oara de am intrat.
scrie -daca doresti. Iti multumesc mult.
Spune-mi daca stii cum pot intra in posesia apei Preventa 105 si Preventa 85 ce se imbuteliaza in Ungaria. Sunt magazine naturiste in jud. Timis care o vand, dar este prea scumpa. Mi-ar trebui direct din Ungaria si sa fiu eu agentul comercial en-grossist care sa primeasca comenzi mari, pentru multi bolnavi din Bucuresti care au nevoie de aceasta apa. Am posibilitate de depozitare la mine acasa.
Cum sa fac? Apa aceea este un miracol pentru vindecarea cancerelor, tumorilor, bolilor de piele, psihice, fizice de tot felul. Daca toti am bea acea apa nu ne-am mai imbolnavi, pentru ca ea curata celulele canceroase si le arunca afara din corp.
0
27-12-2008, ora 19:41
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Nu-i nimic, vi-l mai trimit inca odata dar maine pentru ca acum ma simt foarte rau!
Apa saraca in Deuteriu Preventa se gaseste foarte greu; exista o varianta romaneasca foarte buna numita Qlarivia -------------*
Incercati sa luati legatura cu reprezentanta din Ungaria, poate rezolvati ceva, daca nu luati Qlarivia pt ca este foarte buna!

Alta apa foarte buna este apa vie-------------*

Numai Bine!

(*modificat de admin)
0
28-12-2008, ora 18:33
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
O sa vin si eu cu incurajri in ceea ce va priveste si tot timpul trebuie sa stiti ca o orice problema are cel putin 2 rezolvari!!Niciodata sa nu spuneti niciodata!!Cu siguranta o sa reusiti sa infrangeti aceasta boala si cu credinta in Dumnezeu o sa se intample o minune!!Eu am auzit si de Apa Doamnei care se gaseste in Arad!!Am citit din intamplare un mesaj al unei doamne care vorbea despre aceasta apa miraculoasa!!
Va doresc multa sanatate, curaj si puterea necesara pt a trece peste orice obstacol al vietii!!
Numai bine!!
Pup Nick
0
28-12-2008, ora 18:39
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Buna seara! (In 5 minute va trimit un mesaj privat cu tehnica de autosugestie pozitiva).

Am uitat sa va spun ca trebuie neaparat sa faceti o cura cu argila albastra pentru detoxifierea organismului.

Argila albastra are in componenta nu mai puţin de 41 de minerale si oligoelemente, fiind în acest moment, datorită acestui conţinut ridicat de minerale, cu adevărat unică.

Pt mai multe detalii consultati site-ul -------------*

Sa aveti o noapte buna! :)

(*modificat de admin)
0
30-12-2008, ora 16:06
mamilika
Nu este medic/terapeut
mamilika
Adriana, o cale veritabila spre vindecare o poti afla citind si postarile mele ( dai click pe numele meu). Nu vreau sa repet ce am scris deja. Concentreaza-ti tot efortul spre vindecare si roaga-te sa gasesti calea adevarata. Toate bolile noastre au ca radacina lipsa unei legaturi cu divinitatea. Odata ce aceasta legatura se restabileste corpul fizic isi ia singur energia necesara vindecarii. Pare greu, dar odata inteles modul de functionare, totul devine simplu. Partea cea mai dificila este sa acceptam la nivel mental ca asa ceva este posibil. Pentru aceasta am citit foarte mult si am reusit sa-mi depasesc prejudecatile. Abia apoi am inceput cu adevarat sa aplic ceea ce am invatat. Stii cum se zice "teoria ca teoria, dar practica ne omoara". In cazul de fata practica ne readuce la viata. De fapt, pot spune ca abia cand am inceput sa ma vindec, am inceput sa traiesc cu adevarat. Atunci devii puternic si boala nu te mai sperie. Ai incredere ca tot ce am scris, desi pare mai ciudat, este adevarat. La multi ani cu sanatate, tuturor!
0
16-01-2009, ora 13:30
alf66
Nu este medic/terapeut
alf66
Buna ziua,
am citit mesajul dvs. Daca aveti rabdare si vointa, va fi doar decizia Dvs. sa tineti cura TOTALA ADOLF BREUSS. Nu va anemiaza, nu contine toxine! - nu are contraindicatii, decat ca e interzisa in timpul tratamentului cu chitostatice sau radioterapie! Dureaza 42 de zile = 1 sapt. ede acomodare, + la final 1 sapt. de revnire. Apoi tratament de metinere (care inseamna dozele de sucuri la 1/4, si ceaiurile toate - cele scrise in schemele de tratament!).
Pana acum am vreo 6 cunostinte la care le-am recomadat aceasta cura (unele au avut prbl. si mai grave ca a dvs.), au urmat-o si acum vad ca sunt ok! La majritatea deja au trecut 1-2 ani si una din doamne, inloc sa-i cante "pasarelele" la Bellu, pliveste la ea in gradinda legumele si floricelele, si mai merge pe la Cluj, la oncologie, la dl. dr. "din politete" cum zice ea!
Pana sa intre firma in tara, unele din cunostintele mele isi faceau in casa sucurile si ceaiurile, dar era tare greu! De la ele am aflat ca le-a recomandat medicul (de la Cluj, oncologie) reteta cu sfecla rosie de la Adolf Breuss. ulterior, din intamplare au aflat de la mine, ca firma cu sucurile (formula originala, pt. care Biotta are licenta!) intrase in Romania si a fost mult mai simplu si mai eficace! Pt. ca trebuiau ca legumele resp. sa nu fie tratate, sucurile sa nu se oxideze sa fie proportia si reteta EXACTA! - pe net, veti gasi o reteta pt. sucul breuss, daca dati cautare, dar in formula originala toate leg. sunt stoarse cu tot cu coaja, si contine ridiche chinezeasca, nu din cea din care stim noi.
Toate acestea si multe alte detalii le-am aflat chiar de la reprezentatii firmei in Romania! - am avut bafta sa-i cunosc si sa-mi tratez si eu copilul (de astm) si sa jut o buna prietena cu cancer!
Cum se iau: veti gasi o carte detaliata pe net, ' Tratamente Adolf Breuss - pt. cancer si alte boli incurabile", costa 10, 00 ron! Daca veti cauta pe net dupa tratamente breuss, veti gasi si un rezumat, al unuor medici de la noi, cum se iau acele sucuri, si eventual alte recomandari! Se pot cumpara, cerd din buc. de la mag naturiste si mai sunt vreo 2 prin tara, sau pe ne, la www.biosens.ro Depinde din ce oras sunteti!
Pentru orice alte inf. voi incerca sa-mi fac timp sa va rasp. in timp util!
numai bine!
:)
0
16-01-2009, ora 20:44
aslaszlo
Nu este medic/terapeut
aslaszlo
Draga mamilika si draga indika va multumesc mult pentru sfaturi. Va sunt recunoscatoare pentru tot.
Draga indika, spune-mi te rog cum pot intra si eu in posesia e-mail-ului responsabilului cu sucurile Breuss ca sa le comand atunci cand voi avea banii necesari adica peste 3 saptamani? Si cat costa o cura completa pentru vindecarea a ceea ce am eu?
-
Asta in caz ca doresti sa imi scrii pe adresa mea de e-mail si sa imi detaliezi cum pot folosi aceasta cura si cui sa ma adresez.
Mii de multumiri
Adriana
0
20-01-2009, ora 13:08
alf66
Nu este medic/terapeut
alf66
Sucurile Biotta se pot cumpara de pe net (inclusiv Breussul - formula originala) dar vezi ca trebuie asociat cu ceaiurile recomandate - in functie de fiecare caz inparte. Mai multe amanunte vei gasi pe net, daca citesti sau iti faci rost de cartea cu tratamentele pentru cancer: cred ca se poat comanda si pe net.
Inafara de asta da cautare pe net dupa cuvintele tratamente cancer Adolf Breuss, si citeste TOT ce gasesti pe acolo!
Iti voi scrie pe e-mailul tau, ca sa nu zica lumea ca fac cine stie ce raclama...:) si gratis! :)
De curiozitate, le-am calculat toate sucuirle/luna la cunostintele mele care au luat si nu era chiar f. scump - fata de alte medicamente, care afecteaza organismul...
Sanatate!
0
25-05-2009, ora 16:52
mirceaolimpiu
Nu este medic/terapeut
mirceaolimpiu
Mesaj pentru Indika : Buna ziua, ma numesc Mircea Olimpiu iar mama mea are 80 de ani si de curand a fost diagnosticata cu cancer al maduvei osoase (mielom multiplu). M-am oprit asupra tratamentului Breuss, dar in cazul leucemiilor tratamentul este putin diferit, in sensul ca nu se poate face tratamentul total al cancerului, bolnavul trebuind sa manance (asa spune R. Breuss), putand sa manance orice, cu exceptia "carne, branza si supa". Aceasta formulare este ambigua dupa parerea mea, ce fel de supa nu are voie bolnavul sa manance, supa de carne numai, sau orice fel de supa, incusiv supele de legume ? Sunt intr-o mare dilema : ce fel de regim alimentar sa-i aplic mamei mele, concret, daca incep acest tratament Breuss. Pentru ca in cazul celorlalte tipuri de cancer, autorul R. Breuss aplica tratamentul total, numai sucul Breuss si ceaiuri, timp de 6 saptamani. Ma poate ajuta cineva (eventual o persoana care a suferit de aceasta maladie, mielom multiplu) ? Rog pe Indika (are un mesaj mai sus), sau pe oricine care are cunostinta de medici care folosesc pentru tratamentul prescris acest tratament Breuss, sa ma contacteze ! Va multumesc din inima ! -*


(*modificat de administrator)
0
06-04-2010, ora 11:36
mirceaolimpiu
Nu este medic/terapeut
mirceaolimpiu
Draga Indika, sunt mirceaolimpiu si abia astazi am observat raspunsul tau de anul trecut pe acest forum. Nu prea stiu sa lucrez cu el, cu toate ca nu este greu. Mama mea a inceput regimul Ernst Gunter la data de 1 iunie 2009 (mancare cruda, fara carne, inclusiv oua crude si lactate crude), dupa 3 luni analizele nu erau mai bune (sufera de mielom multiplu = un fel de leucemie), la sfarsitul lui septembrie a inceput cura Breuss, continuand acel regim cu cruditati, dar a eliminat si ouale si lactatele din alimentatie. Nu am mai facut la terminarea curei (in septembrie 2009) analizele. Abia acum, in martie, am refacut analizele, dar ele sunt tot proaste. Mama a facut cum se spune, la sange, acest regim Breuss, nu numai ca l-a respectat dar a si eliminat din alimentatie prepararea termica (care este permisa de Breuss) si totusi rezultatele nu se vad ! Nu stiu ce sa mai cred. Acum vreau sa incerc cu perfuzii cu ISOREL (extract de vasc). Asata este cred ultima solutie. Nu stiu ce sa spun de NICOLIT, nu prea am incredere in el. As ruga pe cineva care cunoaste vreun caz de MIELOM MULTIPLU vindecat (indiferent prin ce mijloace) sa-mi dea de stire -*. Multumesc tare mult pentru raspuns !


(*modificat de administrator)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
03-11-2023, ora 13:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Carbunele vieții
Carbon Elixir
Conține molecula C60 - Premiul Nobel. Superantioxidant este de 172 de ori mai puternic comparativ cu vitamina C, antiaging, protecția împotriva radicalilor liberi și radiațiilor 5G, booster imunitar, îmbunătățirea funcției creierului, accelerarea creșterii părului, îmbunătățirea performanțelor sportive, crește semnificativ rezistența generală a organismului.
Vezi detalii