ajutati-ma: mi-au aparut niste bubite rosi pe corp inclusiv pe testicole si pe penis

19-03-2015
robert211
Nu este medic/terapeut
robert211
Buna ziua ma numes robert am 25 de ani si asi dori sa va adresez o intrebare..acum 2 saptamani miau aparut niste bubite rosi pe corp inclusiv pe testicole si pe penis...si in zona anusului ce poate fi ? Va multumesc
3 comentarii
0
19-03-2015, ora 21:58
Dr. Mariana Grigore
Dermatovenerologie, Bucuresti
Dr. Mariana Grigore
Buna seara. In dermatologie sunt sute de boli care ar putea fi descrise ca "bubite rosii pe corp". Poate ar fi utile niste poze de rezolutie buna.
0
20-03-2015, ora 08:47
robert211
Nu este medic/terapeut
robert211
Va mutumesc ca miat raspuns momentan nu pot face poze dar pot sa vadau mici detali despre bubite..sunt rosi si deasuora au o cojita suptire iar in momentul can ma spal cojita dispare si ramane decat roseala si nu ma mananca de loc...ce poate fi ?Va multumesc mult.
0
21-03-2015, ora 18:22
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Trebuie sa luati trimitere de la medicul de familie si sa va consulte un medic Dermatolog.

Nu stiu ce boala aveti, dar va informez ca bolile cu transmitere sexuala netratate duc la sterilitate iar pentru ca 80 % dintre barbati nu si le trateaza fenomenul sterilitatii la barbati in tara noastra a crescut foarte mult. Sunt baieti care isi fac spermograma si la 20 de ani sunt deja sterili.

Mergeti frumusel si tratati-va.

Daca nu aveti asigurare medicala, sunati la o Policlinica de stat direct, luati nr de pe net, platiti in jur de 50 lei consultatia si va rezolvati problema.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Bubițe pe penis - cauze, diagnostic, tratament
  •