desi mi-a venit menstruatia prezint dureri abdominale, de cap, ameteala, stari de voma

05-04-2011
delcea ionela
Nu este medic/terapeut
delcea ionela
buna seara am si eu nevoie de sfatul dumneavoastra desi mi-a venit menstruatia prezint dureri abdominale, de cap, ameteala, stari de voma, mentionez ca mi-am facut si un test de sarcina si a iesit negativ, este posibil sa fiu insarcinata?Va rog sa nu imi ignorati intrebarea si sa imi dati un raspuns.multumesc anticipat
5 comentarii
0
06-04-2011, ora 10:34
Dr. Laura Palii
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Laura Palii
Cati ani ai? Care-i viata sexuala? Avorturi, sarcini, copii? Pierdere sau plus kg in ultima perioada?
0
06-04-2011, ora 14:54
delcea ionela
Nu este medic/terapeut
delcea ionela
am 21, viata sexuala activa, nu am copii niciodata nu am facut avort, si cu greutatea sunht in balanta cand ma ingras cand slabesc, dar niciodata nu am scazut sub 54kg, multumesc pentru ca mi-ati raspuns si poate o veti face in continuare
0
06-04-2011, ora 14:56
delcea ionela
Nu este medic/terapeut
delcea ionela
in ultima perioada ma ingrasat dar foarte putin
0
06-04-2011, ora 18:44
Dr. Laura Palii
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Laura Palii
Nimic deosebit, inclusiv simtomele sunt adecvate ciclului menstrual, desi mai rar intalnite. Unele femei care nu au in adolescenta dureri si deranjamente inainte si in timpul ciclului, adopta aceste simptome dupa o nastere, avort, uneori la un adaos de kg. Daca ciclul a venit in ziua corespunzatoare, daca ai facut si testul; de ce ar trebui sa-ti faci griji???
Uite, daca simptomele vor ramane dupa 3-5 zile de ciclu, atunci e cazul de niste analize, dar nu de griji.
Exista ciclu in timpul sarcinii (foarte rar) care este de o densitate mai slaba. Nu cred ca este cazul.
0
07-04-2011, ora 13:49
delcea ionela
Nu este medic/terapeut
delcea ionela
multumesc pentru raspuns, acum mai am ameteli doar foarte rar nu cum avem inainte si dupa ciclul mestrual si vreau sa va anunt ca menstruatia mea nu este de 28 de zile ci de 24.oare din cauza asta prezint simptomele de le-am prezentat in mesajul anterior?eu am probleme cu calciul ce imi recomandati sa iua pe perioada mestruatiei ca ma simt foarte slabita atunci si ma gandesc ca de acolo pleaca totul, desi de 2luni iua centrum dar parca tot ma simt ametita cand le iua
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Primele simptome de sarcină - apar la toate femeile?
  •