ajutati'ma!

25-03-2011
vallerica
Nu este medic/terapeut
vallerica
De aproximativ 2 ani mi'au aparut la ambii ochi sub pleoapa de jos 2 umflaturi dureroase la palpare, in exterior pleoapa este umflata si rosie.Am consultat 3 medici am folosit 3 medicamente diferite fara nici un rezultat ulterior mi'a fost recomandata interventia chirurgicala, dar nu mi sa garantat vindecarea.Am cunoscut o persoana car sa operat de 5 ori tot fara rezultat.Am tinut si o cura cu drojdie de bere tot fara rezultat.Cand ies afara din casa imi lacrimeaza ochii abundent.Ma puteti ajuta?...Multumesc!
2 comentarii
0
03-04-2011, ora 07:32
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna dimineata! Este necesar un consult oftalmologic; si daca s-a stabilit diagnosticul de chalazion, eu recomand cura chirurgicala ; sa nu uitam de testarile la alergeni; in plus, igiena locala riguroasa cu un sampon pentru bebelusi " No tears" dimineata si seara, produse cosmetice hipoalergenice; numai bine
0
03-04-2011, ora 19:13
kikis
Nu este medic/terapeut
kikis
buna seara...sora mea are urmatoarele simtome nu vede de aproape o doare gatul si o inteapa, o doare capul foarte rau ii vine ameteala nu poate sa manance mai nimic decat iaurt si supa, are gura uscata si amara adica nici pic de saliva. dureri musculare, si oboseste imediat...toate astea sau intamplat intr-o dimineata cand sa trezit a vrut sa vada cat este ceasul si nu a mai vazut...din ziua acea are simtomene acestea si ii este din ce in ce mai rau...a fost la foarte multi doctori si iau dat anumite pastile care iau afectat si stomacul dar cu nici un rezultat...acum iau facut tomograful si au spus ca ar fi ceva la cap dar ca deocamdata nu isi dau seama...nu au pus un diagnostic//cer urgent un raspuns ce ar putea fi ca sa stiu unde sa mai umblu cu ea ca am fost la o gramada de doctori.ajutati-ma va rog frumos spunetimi ce ar putea fi ce boala dau simtomele acestea ca sa stiu ce sa fac..sunt disperata nu stiu incotr-o sa o iau are doar 27 de ani si are problemele acestea..va rog mult vreau raspuns urgent
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.