in legatura cu anticonceptionalele luate incontinu

09-04-2009
ahhh
Nu este medic/terapeut
ahhh
nu stiu ce sa fac..de multe ori sa intamplat sa iau anticonceptionalele incontinu..adica 2 folii fara intrerupere de 7 zile..acum iar am facut asa..am terminat prima folie am facut pauza de o zi pt ca initial vroiam sa fac pauza de 7 zile..dar a trebuit sa iau iar..deci am facut pauza de o zi, ciuclul menstrual nu mi'a venit si acum iar am inceput o alta folie..as vrea sa stiu ce riscuri sunt..mie tare frica ca nu as mai putea ramane gravida..nu vreau sa pice pacatul asta pe mine..mie frica ca imi dereglez tare orgonismul in sesnul ca ma voi ingrasa sau imi vor aparea cosuri..nu stiu ce sa fac...va rog sa imi dati un sfat si sa imi spuneti in ce masura ma afecteaza faptele mele...va rog din sufet sa ma ajutati ca am o constiinta plina !!!multumesc anticipat
4 comentarii
0
10-04-2009, ora 08:21
dear
Nu este medic/terapeut
dear
de ce a trebuit sa iei iar doar in cele 7 zile esti protejata
0
10-04-2009, ora 16:09
ahhh
Nu este medic/terapeut
ahhh
am luat iar pentru ca nu vroiam sa imi vina ciclul menstrual...
0
10-04-2009, ora 19:09
dear
Nu este medic/terapeut
dear
innafara faptului ca ti-ai dereglat organismul in special hormonii nu o sa ai probleme din cauza aceasta cind o sa te hotarasti sa ramii insarcinata. nu este de incurajat sa faci asta dar nu toate persoanele se ingrasa sau fac cosuri.trebuie sa te gindesti inainte la consecinte, sti dupa ce faptul e comsumat te stresezi degeaba
0
10-04-2009, ora 19:21
ahhh
Nu este medic/terapeut
ahhh
multumesc mult...asa e..stresul e degeaba acum, oricum va multumesc..aveam nevoie de un sfat medical si nu numai..cineva care se pricepe si ma poate linisti sau mai rau sa imi zica daca e grav !pupici
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •