administrarea pilulelor vaginale in timpul antibioticelor??!!!

06-02-2008
loredaname
Nu este medic/terapeut
loredaname
buna ziua

:) sunt loredana, am o intrebare, acum sunt racita si de apr 2 zile iau UNASYN antibiotice, iau anticonceptionale Mycroginon, stiu ca trebuie protectie in timpul antib. si dupa...7 zile, dar problema mea este urmatoarea acum aproximativ o saptamina am inceput sa simt foarte putin mincarime si usturime jos, cred ca racisem apoi dupa citeva zile s a diminuat pina la disparitie dar acum cind am inceput sa iau antibioticele simt iarashi aceleasi simptome.. INTREBAREA MEA ESTE.POT ADMIINISTRA TERGYNAN (pilule vaginale cu un spectru larg impotriva vaginitelor de tot felul si spalaturi de suprafata cu solutie de betadine vaginal douch) CHIAR DACA IAU ANTIBIOTICELE UNASYN PENTRU RACEALA ?????? multumesc mult
1 comentarii
0
06-02-2008, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Desigur că puteţi face această asociere, dar poate că ar fi indicat ceva mai specific pentru Candida.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul