acum 2 ani m-am trezit cu o tuse usoara in piept si dureri mari de spate

30-04-2013
1a2b3c4d5e
Nu este medic/terapeut
1a2b3c4d5e
acum2 ani m-am trezit cu o tuse usoara in piept si dureri mari de spate.nu ma puteam ridica decat ajutata;dupa prima miscare nu mai aveam dureri.anul trecut nu am mai avut dureri de spate sau tuse, dar in iarna aceasta a revenit o tuse seaca si durerile de spate foarte tare. am mers la medicul de familie si mi-a zis ca am o raceala, am explicat ca am si dureri de ureche.mi-a administrat klabax si meloxicam ptr 10 zile am abia 4 zile iar astazi dupa o ora de somn la pranz ma durea spatele. ingrozitor Am mai folosit crema eqvagel cm si o baie cu abur la spate de coada calului. am mai auzit ca e bun si laptele de capra.cum sa scap de aceasta durere ma dor ingrozitor omoplatii mai ales la efort.Ar mai fi o problema la mine acum 3 ani si 7 luni am nascut prin cezariana si mi-gresit prima injectie in spate iar la a doua injectie am tresarit foarte tare de durere Ce ma sfatuiti domnule doctor?
1 comentarii
0
03-10-2019, ora 16:11
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Pneumologie, Iași
Dr. Ciubotariu Bogdan-Iliuță
Bună ziua! Mergeți la consult la pneumologie, dacă va fi nevoie vă vor face și radiografie toracică pentru a exclude ceva pulmonar, și veți primi și tratament pentru acea tuse. O zi liniștită!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauze mai puțin evidente pentru durerea de spate
  • Durere de spate - ce este important să știi
  • Tusea uscată vs tusea productivă - diferențe, cauze, tratament
  • Cum și când trebuie tratată tusea
  • Fizioterapia durerii de spate - proceduri posibile și eficiența lor
  • Acupresura poate ameliora durerile cronice de spate
  • A fost descoperită cauza durerilor inexplicabile de spate
  • Dispersia particulelor de tuse în aer liber
  • Fizioterapia durerii de spate - cum te poate ajuta un fizioterapeut
  •