acufene dupa ce mi s-a scos dopul de ceara

22-01-2010
lauritta25
Nu este medic/terapeut
lauritta25
buna ziua. de cateva zile am avut urechea stanga infundata si cu tuituri. am fost la medic si mi-a scos dopul de ceara am ramas tot cu vajaituri in ureche si cealalta ureche o simt parca putin infundata desi medicu mi-a zis ca nu am dop de ceara in ea. tensiunea o am 130 cu 68.ce pot face ca sa scap de aceasta situatie?va multumesc
11 comentarii
0
23-01-2010, ora 12:51
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
mai putina cafea...
un vazodilatator( stugeron. sermion, tanacan)
mai multa apa plata
si incalzeste urechiole cu uscatorul de par in interior !! care 2-3 min fiecare
0
23-01-2010, ora 12:54
lauritta25
Nu este medic/terapeut
lauritta25
va multumesc frumos. asa o sa fac si o sa va zic in cateva zile cum ma simt.
0
26-01-2010, ora 11:41
lauritta25
Nu este medic/terapeut
lauritta25
am inceput tratamentu cu tanakan azi e a 3 zi de tratament si tot nu mi au disparut vuiturile. am inceput sa iau si aspirina ca antiinflamator. problema este ca atunci cand vreau sa casc imi trosneste mandibula si incepe sa vuiasca mai tare urechea
0
26-01-2010, ora 15:32
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
mandibula si articulatia mandibulara.. tine de Maxilo_ facial !!!
0
26-01-2010, ora 17:12
lauritta25
Nu este medic/terapeut
lauritta25
acum am venit de la medicu orl-ist. mi-a spus ca am nevralgie occipatala si mi-a dat flamexin si midocalm desi pe mine nu ma doare urechea.singuru lucru care nu il inteleg este de ce atunci cand stau in pat urechea imi vuieste mai tare. mi-a fost luata tensiunea si e normala 130 cu 70.sa continui si tratamentu cu tanakan?
0
26-01-2010, ora 17:36
lauritta25
Nu este medic/terapeut
lauritta25
si inca ceva. tot imi vuieste mai tare atunci cand trasneste mandibula.
0
27-01-2010, ora 14:58
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
tre sa mergi la maxilo facial!
0
02-02-2010, ora 19:23
lauritta25
Nu este medic/terapeut
lauritta25
am fost la al doilea medic si mi-a spus ca am rinofaringita si desi i-au tratament de 6 zile nu vad nici o ameliorare marcanta. acum mi-am dat seama ca de fapt am niste acufene pulsatile adica imi simt pulsul in ureche desi tensiunea e normala. mentionez ca am spondiloza cervicala si o amigdala umflata ce pot face la ce medic sa ma duc intai la orl-ist, la cardiolog sau neurolog si ce pot face sa scap de zgomotele astea enervante
0
03-02-2010, ora 10:47
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
vorbim dupa ce imi spui rezultatul de la maxilo facial !
0
06-03-2010, ora 20:10
lauritta25
Nu este medic/terapeut
lauritta25
am fost la maxilo-facial si mi-a spus ca nu am nicio fractura nimic dar mi-am facut analizele si mi-a iesit vsh si fibrinogen mare iar aslo mic.am inceput sa am pulsu mare 83-90 si mi-am tratat probleme dentare.sa fie oare o problema de circulatie?imi puteti recomanda un doctor bun in bucuresti pt ca as vrea sa fac si un control in bucuresti. va multumesc
0
06-03-2010, ora 20:16
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Dac era o fractura la Maxilar... NU puteai nici misca maxilarul!
ARTICULATIA TEMPORO-MANDIBULARA.. era de investigat la ei.. acea articulatie care se afla in fata urechii si care pocneste cand misti maxilarul!!!!
IN rest ai dreptate.. zgomotele in urechi au legatura si cu circulatia cerebrala !, cu Tensiunea arteriala !
dar in acest caz.. NU au legatura cu pocnitul maxilarului.. cand vrei sa casti!
cum scriai tu in primele mesaje.!
ai face bine sa sistematizizi bine problemele care le ai.. findca sunt cateva simptome de la boli diferite. care TU le pui la un loc pe toate.. !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: