activitate sexuala

01-04-2009
genna
Nu este medic/terapeut
genna
Buna ziua,
Am si eu o mare rugaminte le dumneavoastra, sper sa-mi puteti da un raspuns. Dupa un control ginecologic, am descoperit o infectie pe care am tratat-o cu cervugid ovule si cu flucovim( am luat atat eu cat si sotul). Am incheiat tratamentul cam acum doua saptamani, insa in prospect scrie ca nu trebuie sa intretin relatii sexuale, folosind prezervativ. Eu nu am voie sa iau aticonceptionale deoarece am ulcer si am si diabet. Ce metode pot folosi? Imi face asa rau prezervativul? Am inteles ca daca folosesc prezervativ, poate reaparea infectia. Nu sunt inca pregatita sa am un bebel, intai trebuie sa-mi rezolv problemele de sanatate. Astept un raspuns din partea dumneavoastra!
Multumesc frumos!
2 comentarii
0
02-04-2009, ora 13:26
lupan2maria
Nu este medic/terapeut
lupan2maria
eu una cred ca nu ar avea cu ce sa te afecteze prezervativu ba din contra stiam ca te poate pazi de anumite boli cu transmitere sexula asa ca eu una nu vad care e problema la al folosi, intreaba un medic un ginecolog si in afar de toate metodele de protectie anticonceptionale, prezervativ, sterilet si mai o foita ceva am auzit ca este si asa ceva dar nu stiu cum functioneaza, mai este si metoda clasica cea de a nu ejacula in tine sotul tau, este o metoda desttul de sigura daca dupa aceea vreti sa continuati sa faca un dus mentionez ca eu metoda asta o folosesc de 2 ani duap ce lam nascut pe baitelul nostru si eu fiind in acceasi situatie ca tine neavand voie sa iau anticonceptionale, iar prezervativu nu ne incanta
0
02-04-2009, ora 14:43
genna
Nu este medic/terapeut
genna
Multu maria, am intrebat si medicul ginecolog si mi-a zis ca e probabil sa am o problema cu prezervativul si sa revina infectia. Asa scria si in prospectul de la ovulele pe care le-am luat. Astept sa rezolv cu problemele de sanatate si apoi vreau si eu un bebel, abia astept asta. Metoda cu ejaculatul afara nu am folosit-o pentru ca sunt eu tare sperioasa.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.