acnee sau micoza genitala, barbat 25 ani

30-01-2015
andimc
Nu este medic/terapeut
andimc
Buna ziua, ma numesc Andrei, am 25 ani, si mi vine sa mi blestem zilele. Sufar de ceva timp de o afectiune genitala, rusinos de fel nu am avut curajul sa ma duc la consult, am fost o fire delasatoarr pana am intalnit femeia care ma schimbat.doresc sa va detaliez. am de o parte si de alta a scrotului, de la baza penisului ca niste cosuri dar nu proeminente, inchise, si mai recent apar si pe pielea de sub capul penisului. serie de inflamatii ca niste cosuri, unele de culori albe, unele roze, si vreo 2 3 d culoare inchisa mov. Obisnuiam sa le sparg, unele continand lichid laptos altele mai solid, alb, alb spre galbui. dorinta mea este sa aflu de ce boala sufar, si cat de rapid ar fi tratamentul. Precizez ca am suferit de purpura henokshonline cand aveam 17 ani, tratata cu succes in 3saptamani cu penicilina intravenos, acel antibiotic neavand suficieta tarie in a elimina si acesti saculeti. Momentan sunt neangajat, imi plang de mila, nu am de unde face rost de bani, nici pentru medicul de familie, dar clinici private. Banuiesc ceva despre o cauterizare pe sub piele pentru indepartarea sacilor +antibitice puternice.voi lasa atasate poze. Am devenit disperat de ceva timp si ma tot acuz ca nu am avut curaj sa merg la doctor.viata nu am curaj sa mi o iau. Cred ca nu am ajuns in stadiu atat de avansat. Va rog daca se poate prin mesaj privat doar medici si la ce suma sa ma astept.inca ceva daca voi devenii angajat curand, ma gandesc imediat sa ma duc la doctor, dar tratatia va aparea cumva in dosarul de la locul de munca?

Poze
Ansamblu total http://i57.tinypic.com/29kz2ty.jpg
Dreapta
http://i59.tinypic.com/mjoirs.jpg
Stanga
http://i58.tinypic.com/5v18bo.jpg
Scuze tuturor userilor, daca nu va intereseaza nu accesati pozele
7 comentarii
0
31-01-2015, ora 14:31
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Problema ta este sa depistezi ce boala ai.
Daca te duci fara trimitere la medicul Dermatolog la o policlinica oarecare, te costa 50-60 de lei.
Mai exista niste teste (2) pentru candida, chlamydia si alte boli venerice si costa cam 75 lei bucata, in anumite farmacii. Poti stabili diagnosticul si cauta pe net informatii despre tratament.
Nu are ce sa caute la serviciul tau informatii legate de vizita la medicul Dermatolog.
Parerea mea este sa alegi prima varianta. Faci rost de 50-60 de lei, suni la o policlinica apropiata si platesti consultatia si reteta care ti se va prescrie.
BTS (bolile cu transmitere sexuala) nu sunt cauza de sinucidere. Sunt tratabile.
Din cunostintele mele bube pe penis inseamna candida dar poti cauta pe mai multe site-uri si sa iei bolile la rand sa vezi prin ce se manifesta la barbati.
Daca fosta partenera a avut o scurgere sub forma de iaurt, inseamna ca ai candida si ca trebuie sa faci tratament pentru candida. Mergi la orice farmacie si ceri tratament pentru candida la barbati.

Deocamdata nu avem doctor Dermato-Venerolog pe Forum dar a fost odata si mai poti sapa printre topicurile anterioare daca nu ai ce face.
Vezi ca ai in dreapta sus buton potocaliu "Cauta". Scrii cuvintele cheie dupa care cauti pe Forum si computerul iti da rezultatele cu subiectele care contin cuvintele tale cheie. Poti sa dai de exemplu "bube pe penis".
0
31-01-2015, ora 14:55
andimc
Nu este medic/terapeut
andimc
Contact sexual, nu am avut, am tinut chestia asta in mine multi ani, datorita ca le am tot spart pe unele dintre ele sau facut mai mari, banuiesc ca am gasit diagnosticul, datorita acestui site :papule peniene, singura optiune rapida ar fi chirurgia cum m am gandit la inceput, dar ma voi duce indata la dermatolog pentru depistare, multumesc
0
31-01-2015, ora 14:55
andimc
Nu este medic/terapeut
andimc
Contact sexual, nu am avut, am tinut chestia asta in mine multi ani, datorita ca le am tot spart pe unele dintre ele sau facut mai mari, banuiesc ca am gasit diagnosticul, datorita acestui site :papule peniene, singura optiune rapida ar fi chirurgia cum m am gandit la inceput, dar ma voi duce indata la dermatolog pentru depistare, multumesc
0
31-01-2015, ora 21:19
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Fa rost de 50 de lei si mergi sa iti scrie un Dermatolog o reteta.

Nu sunt medici dermato pe Forum momentan si oricum ei nu ti-ar prescrie reteta pe forum chiar daca ar fi. Te trimit tot la dermatolog.

O sa te coste in total 50 de lei + medicamentele. Fara bani nu ai cum sa rezolvi problema. Un tratament tre sa iei.
0
31-01-2015, ora 21:22
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Atunci cand candidoza este manifesta, barbatul poate acuza:

mucoasa glandului inrosita si uscata;
usturimi puternice la nivelul glandului;
uneori pot sa apara pete rosiatice sau mici basici albicioase care se sparg si apoi se descuameaza intens;
miros fetid;
secretii albicioase abundente, branzoase;
usturime la urinare;
durere si usturime la contactul sexual;
0
31-01-2015, ora 21:25
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
La barbati, infectia micotica cu candida se manifesta prin:

- prurit accentuat
- inrosirea si inflamare
- depuneri albicioasa si branzoase pe penis
- mici bubite rosii pe gland (iritatii).
0
31-01-2015, ora 21:26
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Totusi, principalele simptome care apar la majoritatea barbatilor infectati cu candida este iritatia, senzatia de arsura si mancarimea organelor genitale, in mod special a glandului penisului. Zona afectata va deveni rosiatica, inflamata, dureroasa, acoperita cu mici leziuni rosii sau albicioase.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.