acnee juvenila, cosuri, piele rosiatica

04-01-2010
Spynno
Nu este medic/terapeut
Spynno
buna ziua..am 18 ani si am de ceva vreme acnee ce imi iese pe fata gat si mai putin pe spate, am folosit mai multe tratamente dintre care zynerit, skinoren..tratamente dermatologice, am luat si antibiotice si nici un rezultat E ceva de facut?poate niste consultatii?desi am fost consultat in botosani la medicii dermatologi evident nici un rezultat.
As rezolva ceva daca as merge in iasi la cabinetele dermatologice, am inteles ca sunt mult mai bune
1 comentarii
0
09-02-2011, ora 22:11
MaraLnd
Nu este medic/terapeut
MaraLnd
Buna ziua! Am 16 ani, si de vreo doi ani am o acnee, nu ft grava, dar totusi ft inestetica. De curand am fost la dermatolog, si mi s-a recomandat crema Skinorin, pe langa niste geluri de curatare si tonifiere. Problema mea e ca dupa ce aplic Skinorinul simt o usoara arsura a pielii. E normal? Oare gresesc eu in aplicarea cremei? De obicei ma dau seara [la sfatul doctorului], dupa ce folosesc gelul de curatare, si o aplic pe intreaga fata, intr-un strat destul de subtire. Cum trebuie aplicata corect aceasta crema, astefel incat sa nu apara arsuri, si nici urme albe pe fata, dupa ce crema a intrat in piele? Va multumesc anticipat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.