aceeasi intrebare.mi-e frica nu stiu ce sa fac?????

22-02-2008
biencutza
Nu este medic/terapeut
biencutza
acum 2saptamani am facut sex neprotejat cu prietenul meu.la a 8a zi de ciclu, ciclul meu dureaza cam 29 de zile!prietenul meu spune ca a avut grija adica nu a ejacuat in mine dar mi-e mie frica!ce sa fac?sunt foarte nelinistita
4 comentarii
0
22-02-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
ziua 8 este deja fertila!
dar daca nu a ejaculat...nu este de ce sa.ti fie frica!
0
22-02-2008, ora 00:00
offline
Nu este medic/terapeut
offline
shi cum ramane atunci cu ashazisa picatura a placerii? acel micutz lichid ce se prelinge in timpul actului ce poate contzine sau nu spermatozoizi, chiar daca nu se ajunge la tot ashazisul ogasm?
bine era sa fi luat atunci sau a2a zi o pilula de dupa (farmacista shtie), dar cred ca ecsista un numar limitat (gen 2/an) de cate ori poate fi folosita;
mai bine fatzi un test de sarcina, sau chiar mai multe, shi de la provideri diferitzi.
0
22-02-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
nu acek lichid NU contine spermatozoizi.
si decat sa recurgi la pastila de 2 zi..mai bine folosesti prezervativ... mai bine pentru sanatatea femeii !
0
22-02-2008, ora 00:00
offline
Nu este medic/terapeut
offline
desigur k mai bine se fol.prezervativul, dar mai sunt shi unii flacai ce considera ca prezervativul e cizma pe matz, shi atunci de ce sa nu simta ei placerea cuvenita?, mai bine sashi deformeze prietenele cu tot felul de anticonceptzionale, ce pot avea sau nu avea efecte secundare(dereglare de hormoni, ingrashat, slabit, par in diverse zone, etc, etc);asta cu pilula e sa zicem valida in cazul in care se rupe prezervativul, sau se intampla ca masculul sa efectueze vreun coitus interruptus demn de o splendida catastrofa;(saltul leului in limbaj maidanez);
se zice din popor k daca eshti insarcinata ai gretzuri, indeosebi la peshte, dar e posibil sa fie alarma falsa, caci poate actziona ca efect placebo, shi chiar daca nu eshti insarcinata, tu sal vomitzi doar pentru ca te obsedeaza ideea;solutzia cea mai buna: consulta fara jena un medic ginecolog, itzi va da el sfaturi din timp, nu amana;
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul