accident vascular cerebral - AVC - FFF URGENT raspunsuri

13-03-2012
cata009
Nu este medic/terapeut
cata009
Ieri seara tatal meu a suferit un accident vascular cerebral, cu inundarea creierului cu sange. Se afla in coma profunda
respira cu ajutorul aparatelor, si medicii spun ca sansele sunt rezervate, viata lui se tine intr-un fir de ata.

In momentul in care l-am descoperit acasa era constient, avea o pareza pe toata partea stanga a corpului inclusiv fata, avea dificultati mari de respiratie iar dupa ce l-am adus la urgenta, la scurt timp a intrat in coma.

Are 67 ani, greutate peste medie ( spre obezitate ), diabet de tip 2, bloc de ramura dreapta la inima.

Medicii au refuzat sa-l opereze sa incerce sa-i scoata sangele din creier.

Va rog sa-mi spuneti daca se mai poate face ceva, daca exista miracole...si daca prin operatie ( aproape 36 ore ) de la accident se poate rezolva ceva.

Sunt dispus sa platesc oricat, sa merg oriunde..daca exista sanse de supravieturie.
3 comentarii
0
13-03-2012, ora 15:52
cata009
Nu este medic/terapeut
cata009
Am uitat sa adaug ca ieri si astazi cand am mers la el si i-am vorbit la ureche i-a aparut in coltul ochiului o lacrima, deci el ma aude, poate sa faca conexiuni, exista ceva, creierul lui nu a murit...asta ma face sa lupt asa cum pot sa incerc sa merg mai departe, dar repede cat timp se poate face ceva.
0
13-03-2012, ora 16:37
cata009
Nu este medic/terapeut
cata009
Medicul care se ocupa a spus ca se afla in coma de tip 3, eu totusi cred ca ma aude din moment ce a lacrimat...vreau un miracol pentru tatal meu, trebuie sa existe ceva.
0
13-03-2012, ora 17:28
cata009
Nu este medic/terapeut
cata009
Nu cunosc pe nimeni, dau orice sa ma asigur ca are cel mai bun tratament, ca primeste pt recuperare...nu de mentinere in viata.

doi doctori mi-au spus ca starea este critica, unul mai tanar si un profesor medic (mai batran )...daca exista acea sansa sa fie operat..vreau sa apelez la ea...nu ma intereseaza la ce costuri, chiar si la ministru sa ajung..sa stiu ca are cel mai bun tratament.

Va rog sa ma ajutati
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: