ablatie

28-05-2012
doryapoly
Nu este medic/terapeut
doryapoly
ma numesc MARIUS si am 23 de ani, in februarie 2010 am facut ablatie la spitalul de cardiologie din timisoara, la domnul doctor IVANICA GABRIEL., ca diagnostic am avut :dubla cale nofala tahicardie prin reintrare intranodalade tip SLOW-FAST.ablatie prin radiofrecventa de cale lenta, flutter atrialsustinut, ablatie prin radiofrecventa in istmul cavotricuspidian cu realizarea unui blocintriastmic bidirectional.fibrliatie atriala poraxistica.
am urmat recomandarile domnuiul doctor m-am simtit foarte bine chiar si atunci atunci cind faceam efort sustinut, pina acum citeva zile cind am simtit din nou batai puternice de inima urmate de o stare de oboseala, precizez ca nu-mi este rau, pulsul i-mi este normal dar nu mai pot face efort sustinut.mi-am facut programare la domnul doctor pentru un consult, dar as dori si o parere de la dumneavoastra.cu stima marius
1 comentarii
0
28-05-2012, ora 21:23
ochiager
Nu este medic/terapeut
ochiager
Buna, Marius,

Sotul meu a avut sindrom WPW, care a fost eliminat total tot prin ablatie la spitalul Fundeni din Bucuresti, la dr. Ciudin Radu, un excelent medic profesionist cu specializari in strainatate. Asta a fost in 2000, deci acum multi ani.
De atunci nu a mai avut nici o problema cu ritmul inimii asa cum avea inainte, pana in toamna anului trecut, cand a avut niste aritmii, destul de dese, cu pierdere de putere si oboseala.
Am fost la medic, insa clinic nu avea nimic la inima.
Din pacate a fost diagnosticat cu alta boala care nu avea nici o legatura cu inima, insa muuult mai grava, iar organismul a sesizat-o inca inainte de aparitia simptomelor specifice.
Prin urmare este bine sa mergi la doctor, si chiar sa faci mai multe investigatii decat ar tine doar de cardiologie.
Nu strica sa faci o analiza VSH...

Sanatate iti doresc !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.