ablatie

17-04-2009
nae_mihhaela
Nu este medic/terapeut
nae_mihhaela
buna ziua.sunt din craiova am 33 ani si am fost diagnosticata cu f.a.paroxistica.trebuie sa ajung sa fac o ablatie dar nu stiu la ce dr sa ma duc.fac crize si de 2 ori pe zi care dureaza si 3 4 ore
14 comentarii
0
20-04-2009, ora 21:04
nae_mihhaela
Nu este medic/terapeut
nae_mihhaela
nimeni nu imi da nici un sfat?
0
22-04-2009, ora 02:32
nicolero
Nu este medic/terapeut
nicolero
Mihaela, mai e un subiect cu acelasi titlu : 'ablatie'. Citeste comentariile de acolo, sunt destule:) si sigur vei lua o hotarare buna pt tine. Eu ti l-as recomanda pe dr- Vatasescu, de la spitalul Floreasca, din Bucuresti. Sanatate !
0
22-04-2009, ora 11:03
nae_mihhaela
Nu este medic/terapeut
nae_mihhaela
multumesc din suflet.din ce am citit am vazut ca multe sfaturi sunt pt timisoara.mai am o problema;nu stiu cit costa o astfel de interv.treb sa ma pregatesc sa nu ma trezesc ca nu ma baga nimeni in seama.mi sa mai intimplat.astept un raspuns va rog
0
29-04-2009, ora 17:05
edytza
Nu este medic/terapeut
edytza
buna sunt din craiova acum 2 zile am facut ablatie la Timisoara.iti spun -
0
17-08-2010, ora 13:57
stroe1cristian
Nu este medic/terapeut
stroe1cristian
pe 9 august am facut ablatie la spitalu floreasca la dr RADU VATASESCU
0
18-08-2010, ora 10:19
uliana
Nu este medic/terapeut
uliana
Cristian, sa-ti priasca ablatia pe care ai facut-o la dr. V. Intra pe celalat topic de ablatie - cel cu peste 50 de mii de vizitatori si 885 de raspunsuri - acolo macar are cine sa-ti dea un sfat avizat in caz de mici neplaceri post ablatie (ceea ce, evident, nu-ti doresc). Numai bine !
0
22-08-2010, ora 16:17
ANA GONZALES
Nu este medic/terapeut
ANA GONZALES
stroe1cristian

Pentru ce ai facut ablatie pentru fibrilatie atriala, sau alta aritmie?
Cat timp a durat, ai avut dureri? Acum cum te simti?
Iti doresc multa sanatate!
0
02-09-2010, ora 20:15
stroe1cristian
Nu este medic/terapeut
stroe1cristian
am facut ablatie ptr tahicardie parosistica supraventriculara de care sufar de 15 ani, deocamdata ma simt foarte bine, a durat aproximativ o ora si ceva si dureri suportabile cred ca de oricine
0
02-09-2010, ora 20:18
stroe1cristian
Nu este medic/terapeut
stroe1cristian
din partea mea vi l recomand din tot sufletul pe dr R VATASESCU
0
08-09-2010, ora 11:41
m_mihai59
Nu este medic/terapeut
m_mihai59
As dori sa vorbesc personal cu stroe1cristian.
Daca nu va deranjeaza poate-mi lasati un nr de telefon sau id mess.
va multumesc!
-*

(*modificat de administrator)
0
13-04-2012, ora 13:43
Robertphoto
Nu este medic/terapeut
Robertphoto
Buna ziua. Sunt nou pe acest forum si am 25 de ani. Pe 22 septembrie 2011 dupa multe nopti pierdute pe la nunti, fotografii, serviciu si apoi seara pana tarziu editare fotografii + nervi am reusit sa intru intr-o fibrilatie artriala paroxistica. Am fost externat a 2-a zi pentru investigatii si surpriza!!! Inima mea este perfecta, nu are nimic, circulatie buna, etc. Am mers la 3 cardiologi care mi-au spus acelasi lucru. Aveam noptile tulburate, nu ma puteam odihni si ma trezeam din orice. Am schimbat stilul de viata (papa nunti seara si somn la 22:00 maxim). Dupa ce am inceput si un tratament psihiatric usor, mi-am mai revenit, adica la modul la care nu mai sunt speriat ca mor si dorm f. bine.
in ultimul timp mi se pare ca bate inima prea incet, puls 58 - 60, dimineata cand plec la serviciu este mai mare (75-87 Bpm), in rest abia daca o simt. Daca stau prea mult in fata calculatorului, simt ceva aiurea in zona toracica, o incordare si parca inima se opreste, apoi bate mai puternic si daca plec dela PC si ma linistesc, este ok totul.
Ce sa fie?Ce sa fac?Am pus si holter EKG si doar 5 extrasistole in 24 H am avut. Ma gandesc sa fac un studiu electrofiziologic si vreau sa va intreb daca ma costa ceva.
Vreau sa fiu ca inainte, sunt tanar si nu vreau sa se termine totul acum, am multe de facut si vreau sa m ajutati cu un sfat.
Va multumesc!
0
24-05-2012, ora 20:35
doryapoly
Nu este medic/terapeut
doryapoly
ma numesc MARIUS si am 23 de ani, in februarie 2010 am facut ablatie la spitalul de cardiologie din timisoara, la domnul doctor IVANICA GABRIEL., ca diagnostic am avut :dubla cale nofala tahicardie prin reintrare intranodalade tip SLOW-FAST.ablatie prin radiofrecventa de cale lenta, flutter atrialsustinut, ablatie prin radiofrecventa in istmul cavotricuspidian cu realizarea unui blocintriastmic bidirectional.fibrliatie atriala poraxistica.
am urmat recomandarile domnuiul doctor m-am simtit foarte bine chiar si atunci atunci cind faceam efort sustinut, pina acum citeva zile cind am simtit din nou batai puternice de inima urmate de o stare de oboseala, precizez ca nu-mi este rau, pulsul i-mi este normal dar nu mai pot face efort sustinut.mi-am facut programare la domnul doctor pentru un consult, dar as dori si o parere de la dumneavoastra.cu stima marius
0
27-05-2012, ora 14:42
Robertphoto
Nu este medic/terapeut
Robertphoto
Salut!
Care au fost cauzele aparitiei aritmiilor si cat te-a costat toata interventia?
0
04-07-2012, ora 18:51
stroe1cristian
Nu este medic/terapeut
stroe1cristian
aritmiile se pare ca ar fi fost din nastere nu am nici un fel de problema nici acum, ma simt foarte bine si inca recomand pe dr. radu vatasescu carel puteti gasi la spitalul floresca din bucuresti.va va chema la un consult la o clinica particulara la care lucreaza si nu va va costa mult, defapt el nu va cere.dar vorbiti dupa operatie.oricum foarte acceptabil
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.