abdomen umflat cu durere in partea stanga

11-10-2015
lummynitza
Nu este medic/terapeut
lummynitza
Buna!ma confrunt cu o problema si nu reusesc sa ii dau de capăt.am abdomenul umflat, tot abdomenul, in special cel inferior si mai de curând am avut dureri in partea stângă a bazinului, niste intepaturi ca de ace si caldura usoara.apoi s-a ameliorat.insa mai nou simt tot niste intepaturi si dureri in abdomen, partea stângă, pe la mijloc, aproape de buric si aici e umflat mai tare abdomenul si e tare, simt niste pulsatii acolo si parca as avea ceva acolo.nu stiu.e o senzatie ciudata.am facut o ecografie abdominala.mi-a spus ca am colecist, fierea e lenesa.mai trebuie sa precizez ca îmi chiorăie maţele, sunt costipata, balonata si simt o greutate in stomac.dar ce ma sperie pe mine este ca abdomenul inferior e destul de umflat.ma gândesc la o sarcina.ar putea fi?la ecografia abdominala nu mi s-a spus ca am.sau trebuie sa fac una expre pt sarcina?acum 4 luni jumate am avut ultimul act sexual.dereglari de menstruaţie am avut, de aceea am facut si teste de sarcina, toate negative.ar trebui sa-mi fac griji in privinta asta?sau poate fi orice altceva înafara de sarcina?cand apas ma doare usor tot abdomenu si tot numi trece balonarea.un sfat.o îndrumare.ce analize ar trebui sa-mi fac?sau ce as putea avea, de ce sunt mai umflata in partea stângă?multumesc mult.
2 comentarii
0
13-10-2015, ora 09:17
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ulei esential de fenicul de la Hofigal. Intrati pe site-ul lor.
0
22-10-2015, ora 18:52
lachriss
lachriss
Mergeti pentru inceput la un consult gynecologic, iar daca totul este OK din acest punct de vedere, mergeti si la gastroenterology. S-ar putea sa fie nevoie sa faceti o colonoscopie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durere de burtă
  •