abdomen marit si dureros.

18-11-2008
p_andra
Nu este medic/terapeut
p_andra
acum o sapt am avut colici renali cred.. m-am balonat brusc dupa un contact sexual, cu dureri predominant pe partea dreapta...si mai ales la rinichiul drept. dupa 1 ora imi trecusera... apoi am inceput sa urinez des... si ziua si noaptea. in ultimele zile urinez de 2 ori pe ora... insa simt tot timpul nevoia, am impresia k nu am terminat. si ma ustura mai ales la sfarsit. dar e in cantitati mici. toate bune si frumoase... numai k azi dimineata m-am trezit cu ditamai abdomenul. sunt balonata, vezica ma doare ingrozitor, incontinuu, si am dureri si mai mari de uter, si un pic pe partea dreapta, cred ca un ovar... nu pot sa imi apas pe burta, nu suport nici macar hainele, si nu prea pot sa ma misc brusc, sa ma aplec. de contacte sexuale nici nu mai zic, sunt imposibile. as dori sa stiu ce poate fi, pana ajung zilele acestea la medic. mentionez k am 21 de ani... multumesc anticipat.
5 comentarii
0
18-11-2008, ora 08:39
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Du-te imediat la medicul de familie sau in triajul unui spital de urgente.Daca chiar nu te poti misca de durere cheama o salvare.
0
13-06-2009, ora 14:31
moghy
Nu este medic/terapeut
moghy
Salut, p_andra ce ai facut pana la urma ai rezolvat ce ai avut?
0
16-06-2009, ora 15:50
honoluluuu
Nu este medic/terapeut
honoluluuu
de o saptamana am o durere in partea dreapta a abdomenului si de curand am inceput sa fac si febra si sa vomit, sunt operata de apendicita asa k asta am scos din discutie, am inceput sa ma balonez, nu pot avea contacte sexuale deoarece am o durere continua, ajutati-ma cu un sfat, tin sa mentionez ca am 19 ani.va multumesc !!!
0
16-06-2009, ora 18:59
moghy
Nu este medic/terapeut
moghy
Nu sunt doctor dar incearca un Dr. de interne cu un ecograf.
0
20-06-2009, ora 12:22
p_andra
Nu este medic/terapeut
p_andra
am fost la medic atunci. am avut o anexita, plus ca facusem iar candidoza de la un tratament cu antibiotice luat atunci. si am si sindromul colonului iritabil. deci, mai toate acestea au contribuit la balonare+dureri.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.