a 14 zi de la ciclu

14-06-2011
esimice
Nu este medic/terapeut
esimice
buna, am facut sex neprotejat ( coitus intreruptus) in a 14 zi de la ciclu..de doua ori in aceeasi noapte la aproximativ o ora diferenta, el dupa primul contact nu s-a dus la baie ca sa urineze.e posibil sa fii ramas insarcinata daca am folosit aceasta metoda? ciclu este regulat 28-29 zile si l-am avut pe 30 mai...ma tinut 3 zile. multumesc
1 comentarii
0
14-06-2011, ora 20:22
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
In a 14 zi calculand din prima zi de menstra, sau de cand s-a terminat menstra, inca 14 zile..daca e prima varianta, este cu risc crescut..pt ca erai in perioada fertila..trebuia ca prietenul sa fi urinat a doua oara pt a spala uretra, pt ca spermatozoizii, raman pe canal de la primul contact, si din cauza lichidului preejeculator, sunt luati de val..acum daca ai noroc poate nu ai ramas..daca intarzie urmatoarea menstra, faci un test de sarcina la 7 zile de la intarziere...sper sa nu fie asa..oricum ca sa nu mai risti folositi prezervativ sau pilula contraceptiva pe viitor..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul