sanse de supravietuise in stadiu de cancer generalizat

11-10-2010
fatacuminte12
Nu este medic/terapeut
fatacuminte12
Buna ziua, va scriu in legatura cu un prieten caruia i s-a descoperit de 2 ani aceasta afectiune.
Adica, in septembrie 2008, dupa ce s-a intors dintr-o misiune militara(probabil acolo s-a declansat).
Initial, a fost vorba de cancer testicular, a suferit 3 interventii chirurgicale dar in prezent a recidivat.
Se afla in stadiu de cancer generalizat(cancerul a ajuns si la plamani).
Doctorii nici nu vor sa-l mai consulte, va imaginati cat este disperat de disperat.
Mai ales ca este foarte tanar, are 28 de ani si de la 26 se confrunta cu aceasta boala.

Nu stiu cum sa il ajut, am citit despre acea clinica din Turcia, incerc sa fac rost de donatii pentru el printre cunostinte.
Mai sunt sanse si pentru el? Cum pot medicii sa-l trimita acasa, pur si simplu?
Va rog sa ma ajutati cu un raspuns.
Multumesc.
2 comentarii
0
12-10-2010, ora 08:54
riciu
Nu este medic/terapeut
riciu
buna! imi pare rau ca treceti prin asa ceva. din pacate si mie mi-a murit cumnatul, pe care l-am iubit ca pe fratele meu, la varsta de 25 de ani din cauza unui cancer care a plecat de la testicul, iar cand a ajuns la medic era deja avansat, de jos o luase in sus si afectase toate organele : rinichi, ficat, stomac, plamani inclusiv esofag. a luptat incontinuu 1 an si 7 luni, citostatice si 2 operatii f grele cu cei mai buni medici dar. ne-a parasit !!!! imi pare rau daca te-am suparat, eu zic sa lupte ca stii cum se zice " speranta moare ultima " !! sanatate multa !!
0
12-10-2010, ora 23:22
fatacuminte12
Nu este medic/terapeut
fatacuminte12
Multumesc pentru raspuns.
Eu sunt optimista, sper sa reusesc sa-l ajut macar prin donatii si lucruri de genul asta.
Intr-adevar, speranta moare ultima.
Multa sanatae si dvs.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.