operatie pe femur

01-08-2009
simiondarie
Nu este medic/terapeut
simiondarie
Va salut, am avut un accident de munca in Grecia unde locuiesc in ultimii12 ani.am cazut de la 8-9m de pe schela in gol pe beton.m-am ales cu o fractura usoara la mina stinga si o fractura mai grava la piciorul sting.dupa 3 zile m-au operat pe femur unde mi-a introdus tija metalika.din prima zi am facut febra, inainte de operatie, si inca fac in fiecare zi 37, 5-37, 8 si care scade singura.toate analizele au iesit bune nu ma doare nimic altceva.au trcut 23 zile de la accident.pina cind o sa fac febra??alta problema ce ma ingrijoreaza mai mult e ca am observat ca piciorul operat e mai lung ca celalalt cu aproximativ 3-4 cm!!!medicul ce m-a operat aici in Atena mi zis rizind sa nu ma ingrijorez si sa vin la control pe 20 august.Sint f suparat si nu stiu ce sa fac, !O sa mai devina piciorul cum a fost?O sa fie nevoie de alta operatie?cind?de ce?
1 comentarii
0
02-08-2009, ora 13:59
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Stimate Domn,
Starea subfebrila (pentru ca nu poate fi vorba de febra la 37, 5 grd) poate avea mii de cauze, nu neaparat legate de interventia pe femur.
Cat despre alungirea membrului inferior, poate fi vorba despre o simpla senzatie, sau poate sa fie vorba de o alungire reala, cu 1-2 cm (greu de crezut o alungire mai mare).
Un consult ortopedic specializat poate rezolva incertitudinea D-voastra, atat prin masurarea clinica a membrului pelvin bilateral cat si prin intermediul unei radiografii.
Cu deosebita stima,
Dr. Marius Uscatu
Ortoped cu supraspecializare franceza in Chirurgia Gleznei si a Piciorului
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul