form. tumorala inflitrativa mediastino-pulmonara dreapta

25-01-2009
dan andrei
Nu este medic/terapeut
dan andrei
as vrea sa imi explicati in alti termeni decat cei medicali ce inseamna acest diagnostic.
3 comentarii
0
25-01-2009, ora 10:19
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
tumora este şi în spaţiul dintre plămâni şi în plămân... a depăşit acea barieră dintre plămân şi restul corpului.
0
25-01-2009, ora 12:55
Psiholog Ana Cristina Badita
Psihologie, Sibiu
Psiholog Ana Cristina Badita
pentru crinna22:suntem oameni simpli de la tara.verdictul acesta ne-a marcat profund;cat de grav este si ce se poate intampla?Totul a inceput cu o raceala puternica, urmand ca pe 28 decembrie sa fie internat iar pe data de 16 am primit aceasta veste, in urma tomografiei.vreau sa stiu la ce ne asteptam.
0
25-01-2009, ora 13:26
adz
Nu este medic/terapeut
adz
Buna ziua!Va sfatuiesc sa nu intrati in panica, aceasta formatiune tumorala nu inseamna automat ceva foarte grav.Poate fi datorita racelii si se poate trata cu medicatia adecvata.Vorbiti cu medicul dumneavoastra, cereti-i sa va explice in cuvinte simple acest diagnostic si sa va spuna el ce implica acest lucru.Va spun asta pentru ca numai medicul care va trateaza stie exact despre ce e vorba, stie cum arata aceasta formatiune tumorala, dimensiunile ei si toate datele care il conduc spre un tratament corect.
Repet, nu va speriati, asteptati explicatiile medicului si urmati intocmai pasii indicati de acesta!
Multa sanatate!

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.