durere de masele

27-02-2010
doralina
Nu este medic/terapeut
doralina
Buna ziua, de vreo 2 zile am o durere de masele pulsatila mai ales noaptea parca imi amorteste si toata partea dreapta iar ziua mai mult o simt amortita ah da si la periat ma doare zona dar curios maseaua asta care zicase ar fi pricina a fost plombata de vreo 2ori in 10 ani de zile si nu am avut niciodata probleme cu ea si totusi resimt durerea si in alte masele care nu sunt nicidecum cariate nici nu vad nici un fel de infectie la gingii, ce poate sa fie, sa fi tras curent ?
Am incercat cu antibiotice iar cu analgezice decat putin au efect dar pe urma dupa cateva ore dispare efectul, am uitat sa mentionez ca pe aceeasi parte cu maseaua am si maseaua de minte dar nu este descoperita total si de multe ori fac rana la falca din zona la periat si da si acum am rana si ma doare si falca, sa fie din aceasta cauza!Daca se poate sa mi se dea niste sfaturi daca este un domn/doamna stomatolog pe aici...n-as vrea totusi sa ajung acolo( la stomatolog)!
Va multumesc frumos!
2 comentarii
0
27-02-2010, ora 21:21
Dr. Sas Adina
Stomatologie, Cluj-Napoca
Dr. Sas Adina
Cu parere de rau tot la stomatolog va trebui sa ajungi. Da, durerea poate fi de la maseaua de minte, care probabil are un puseu de eruptie si nu are loc sa iasa. Mai poate fi o pulpita purulenta(inflamatie purulenta a nervului) sau o parodontita apicala acuta(o infectie a unei masele).Chiar daca spui ca nu ai carii in zona respectiva, ar putea fi una pe care nu ai sesizat-o, deci se impuna un consult stomatologic
0
28-02-2010, ora 16:22
doralina
Nu este medic/terapeut
doralina
Va multumesc foarte mult pentru raspuns, sigur trebuie sa ma duc, vad ca durerea nu am lasa deloc, ceva e in neregula!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul