diaree lesinuri si convulsii musculare

27-06-2009
rezemica
Nu este medic/terapeut
rezemica
sunt diabetica si am colesterolul si trigliceridela marite. am inceput tratament cu siofor 1000 mgpe zi amaril si lipantil. am luat medicamentele la 9 seaara si la ora 11 seara am avut o diaree cumplita. am simtit imediat ca imi vajaie capul ma simteram cu capul plin cum se zice si o caldura foarte mare. apoi am inceput sa imi pierd auzul si mi-am dat seama ca voi cadea. cineva din casa m-a auzit strigand si m-a prins. aceasta persoana mi-a spus ca mi-am pierdut cunostinta cam 30 secunde ca aveam corpul rigid la fel si gatul si aveam spasme musculare la membre. eram foarte palida galbena foarte transpirata si rece. toate acestea au durat foarte putin sub un minut. apoi mi-am revenit ma simteam bine fara caldura fara vertij . a doua zi am luat aceleasi medicamente atat dimineata cat si seara. nu s-a mai intamplat nimic. si acum le i-au. este deja a treia zi si nu s-a mai intamplat nimic. va rog mult daca puteti sa-mi spuneti daca medicamentele au provocat aceasta criza sau daca este alceva. ce pot face ce am
1 comentarii
0
11-08-2009, ora 12:44
c.gina35
Nu este medic/terapeut
c.gina35
si eu am patit asa ceva cu diaree si transpiratie excesiva si aproape de lesin.M-am speriat f tare.Si eu am colesterolul marit dar nu cred ca este de la el.Medicul meu mi-a spus ca e altceva dar am iutat cum se numeste afectiunea.Cred ca este ceva psihic din cate am inteles.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.