diag.aritmie extrasistolica ventriculara stg

26-03-2010
maria123456789
Nu este medic/terapeut
maria123456789
prima criza a fost insotita de frisoane si puls marit, am facut tratament cu preductal, metroprolor si o luna de zile cu cordarone pe care mi la scos in urma diagnosticari de gusa nodulara fara vascularizare {nu necesita tratament}
acum urmez tratament cu metoprolol, siofor, crestor dar nu ma simt bine deloc, deoarece am frisoane mi se raceste spatele, mainile, imi este foarte frig indeosebi seara si peste noapte ma trezesc cu o senzatie de tremur in tot corpul si trebuie sa ma ridic.in cele 4 luni de cand a debutat boala am fost internata de 4 ori in spital miau facut diferite analize dar nu miau dat nimic, nici un raspuns sau vreun tratamant pentru frisoanele, frigul care il simt.ce analize sau tratament as putea face pentru a putea scapa de aceste probleme.va multumesc
3 comentarii
0
27-03-2010, ora 10:08
uliana
Nu este medic/terapeut
uliana
Buna Maria! Daca ai probleme cu aritmiile cardiace iti propun sa intri pe capitolul ABLATIE/cel cu peste 8oo de mesaje/. Exista acolo un moderator de forum/se semneaza armmdt/ absolut uluitor, care va fi in masura sa te indrume cu sfaturi bune. Vino pe ABLATIE, n-ai sa regreti. Numai bine!
0
15-04-2010, ora 21:20
rosca maria
Nu este medic/terapeut
rosca maria
buna maria, am si eu probleme cu extrasistole si cu glanda tiroida mai exact gusa polinodulara am urmat tratament cu mrtroprolor, ritmonorm, diliazem si preductal dar nu aveau nici un efect, am facut un holter ceia ce iti recomand si tia ca sa sti exact ce fel extrasistole faci si cite in 24 da ore, eu am facut 4050 da extrasistole in 24 de ore, atunci am, mers institutide cardilologie din timsoara si mi sa scgimbat tratament scu iau sotalol de160, egitromp de 75 simvastatin de 40, zomen pt.tensiune ptr. fac tensiune can fac extrasistole si pot sa spun ca ma simt mult mai bine.Dar iti reconand sa faci analize ptr.tiroida tsh, ft3, ft4 daca nu ai facut si sa consulti un edocrinolog cel mai bine privat pntru este posibil ca toate manifestarile pe care le ai sa fie de la tiropidapentru ca acelas raspuns la-m primit si eu de la timisoara desi eu iau tratament si pentu tiroida carbimazole de 10 si analizele de care tiam spus la mine sant acum in parametri normalio inclusiv pentru bazidof.Iti urez multa sanatate.
0
22-04-2010, ora 15:43
maria123456789
Nu este medic/terapeut
maria123456789
va multumesc pt mesaje
am fost la medicul endocrinolog pt glanda tiroida si mia prescris tratament cu eitirox, iar cardiologul mia spus sa nul mai iau deoarece si medicamentul pt glanda da aritmii asa ca nu prea stiu ce sa fac???Analize am facut pt glanda anti-T.P.O, F.T.4 siT.S.H. si sunt in limite normale, iar la cardiologie am avut si Holter la care mia iesit extrasistole.acum iau metoprolol de 25mg dimineata si seara, crestor pt colesterol, siofor pt diabet si gingium pt circulatia sangelui.Problema e ca ma trezesc in fiecare noapte cu aritmii, imi bate inima foarte tare.
Iar cu frisoanele am fost la 5 medici si internisti, cardiologi, endocrinologi, psihiatrie si boli metabolice, si degeaba.cat fac treaba prin casa stau in picioare nu am nimic, dar cum ma asez sau ma intind in pat incepe sa imi fie frig in spate mi se racesc mainile si mie foarte frig.tensiuneao am mica 11 cu 6 iar pulsul creste brusc chiar si la 120-140.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.