ce anume se poate vedea la rmn si daca este absolut necesar sa-l fac?

27-08-2011
dana socaciu
Nu este medic/terapeut
dana socaciu
Buna ziua,

va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema.
Am 40 ani, fara probleme majore de sanatate. De cateva luni am avut dureri in zona fesiera( sold) mai ales la miscari bruste. Am facut fizioterapie la indicatia medicului dar dupa tratament simtomele au fost mai mari. In urma unei radiografii, medicul mi-a spus ca la " oase" nu se vede nimic dar ar putea fi tendinita sau bursita. Mi-a recomandat sa fac RMN. Tratamentul cu antiinflamatoare si relaxant muscular a accentuat simptomele.
Va rog sa imi spuneti ce anume se poate vedea la rmn si daca este absolut necesar sa-l fac (avand in vedere costul ridicat)

Multumesc anticipat
Dana Socaciu
6 comentarii
0
27-08-2011, ora 12:41
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Nu am inteles exact din descrierea D-voastra elemente esentiale: greutate/inaltime, status ocupational si sportiv, antecedente traumatice, metabolice, reumatologice, neurochirurgicale, etc etc.
Daca pe radiografie si la examenul clinic nu se remarca nimic la nivelul soldului, poate fi un sindrom compresiv lombar (de tipul herniei de disc sau stenozei canalului lombar).
Consultati un neurochirurg.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Ante-Picior
0
27-08-2011, ora 19:22
Mabel
Nu este medic/terapeut
Mabel
Va recomand sa mergeti la sedinte de masaj/presopunctura CERAGEM. Vi se vor rezolva toate problemele. Si e gratuit!
Multa sanatate!
0
27-08-2011, ora 19:26
Mabel
Nu este medic/terapeut
Mabel
Si nu mai luati pastile!! Fac foarte rau la ficat, stomac, vezica biliara, rinichi.. Daca exista centru Ceragem in orasul Dvs., va rog sa va faceti timp sa mergeti cat mai des (de luni pana sambata). Va spun din proprie experienta si din zecile de cazuri ameliorate/vindecate pe care le-am vazut in aproape 4 luni de cand merg la aceste sedinte.
0
29-08-2011, ora 17:21
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Mabel, cum adica gratuit? Cine mai face ceva gratuit azi?Daca poti te rog detaileaza in ce consta metoda si unde este centrul. Multumesc.
0
29-08-2011, ora 23:26
Mabel
Nu este medic/terapeut
Mabel
Buna seara!
Da, nici eu nu am crezut ca este gratuit..probabil eram intr-o stare foarte rea cand m-am intalnit cu o doamna care venea de la aceste sedinte si care mi-a povestit cat de rau se simtea inainte sa descopere Ceragem. Aceste centre sunt in multe orase din Romania, precum si in peste 70 de tari. Pe internet se poate vedea. Acesti oameni minunati care se ocupa de sanatatea noastra nu percep nicio taxa. Stiu ca e greu de crezut, dar este adevarat. Mergeti cu toata increderea!
0
29-08-2011, ora 23:27
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Multumesc, am sa caut pe google
sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.