am o mancarime a labiilor de cateva luni

19-05-2009
steffany
Nu este medic/terapeut
steffany
buna va rog sami raspundeti daca sar putea si sami dati o rezolvare.de cateva luni am inceput sa am mancarimi usturari lichid neplacut si partenerul meu bubite pe varful penisului si ne ustura la contact.mancarimea apare si dispare tot la cateva zile.mi-am facut toate analizele posibile de micoza clamidia papanicolau hpv si totul a iesit bine si cu toate astea eu am aceleasi probleme.imi sunt f uscate labiile si mi se fac ca si niste mici taieturi si nu mai stiu ce sa fac.am ajuns sa calc si chilotii pt ca se zice ca asa se omoara toti microbii.ginecologu mia spus ca poate fi de la faptul ca miam schimbat stilul de viata dar a tot acelasi stil de viata nu am schimbat nici detergentu folosesc chiloti de bumbac si tot ce mi sa spus si na dat nici un rezultat va rog sa ma ajutati daca puteti
6 comentarii
0
19-05-2009, ora 17:57
ioanaretegan
Nu este medic/terapeut
ioanaretegan
lichidul este urat mirositor? pentru ca si mie mi sa intamplat la fel sie vorba de o mica raceala care trebuie tratata si tu si prietenul tau trebuie sa-l intrebi pe ginecologul tau ce tratament iti da dar nu te speria nu e nimic grav am avut si eu si am si acum doar ca lichidul nu este urat mirositor este voba despre un virus care daca nu e tratat la ambii o sa vo transmiteti de fiecare data unul la altul
0
19-05-2009, ora 18:18
steffany
Nu este medic/terapeut
steffany
inainte de ami face analizele ginecologu mia dat vreo 4 tratamente pentru micoza si sa uitat si la microscop si a zis ca nu am nici infectie nici ciuperca ca totul e normal si toate tratamentele care leam facut eu lea facut si iubitul meu si tot la cateva zile apare si din punct de vedere medical nu am nimic toate valorile sunt normale si de aceea nu inteleg ce am si de ce continua sa ma deranjeze
0
19-05-2009, ora 18:20
ioanaretegan
Nu este medic/terapeut
ioanaretegan
mie mi sa spus ca de la lichid am mancarimi nu stiu ce sa-ti spun mie asa mi sa spus
0
19-05-2009, ora 18:24
steffany
Nu este medic/terapeut
steffany
ultimul ginecolog la care am fost mia spus ca de la stilul de viata mi se intampla dar stilul meu de viata e acelasi si nu am o viata f agitata nu am schimbat nimic in tabieturi si clinic nu miau gasit nimic.la inceput am crezut ca e micoza dar acum 2 sapt miam facut 5 analize la secrtia vaginala si mi sa spus ca totul e normal si totusi eu continui la fel si din toate tratamentele care leam facut nici unu nu a dat rezultate
0
20-05-2009, ora 09:42
didishor
Nu este medic/terapeut
didishor
buna steffany!
problema cu care te confrunti tu o am si eu de ceva timp. am fost la un medic foarte cunoscut si cu referinte extraordinare si concluzia a fost: este un germene caruia ii place sa traiasca in noi si sa ne streseze...
ca si tine mi-am facut analizele complete si nu mi-a iesit absolut nimic altceva. trebuie sa urmez un tratament si eu si prietenul si apoi iti zic rezultatul. stiu ce inseamna acele mancarimi ingrozitoare si usturimea la contact...chiar te inteleg! analiza care mi-a confirmat prezenta germenului este : Ag Mycoplasma/ Ureaplasma, iar mie mi-a fost gasita o cantitate mica - Ureaplasma urealyticum.
asigura-te ca ai efectuat aceasta analiza si sper sa ca ceea ce ti-am zis sa te ajute.
si eu am cautat solutie la aceasta problema mult timp. am si tratamentul pe care as putea sa ti-l zic...dar nu este recomandabil fara analize in prealabil si sfatul medicului.
0
17-06-2009, ora 08:50
am3liaa
Nu este medic/terapeut
am3liaa
Buna dragele mele
parerea mea, daca este o secretie cu miros neplacut si mancarimi este clar ca este o infectie cu vreo BTS
MULTA SANATATE si te asteptam cu noi vesti
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul Papanicolau
  • Am făcut testul Papanicolau. Ce înseamnă rezultatul?
  • Testul Babeș Papanicolau ar putea ajuta la depistarea mai multor tipuri de cancere ginecologice
  • Cum se depistează cancerul de col uterin?
  • Rezultat Papanicolau anormal - ce urmează?
  • Ce înseamnă celule endocervicale prezente (explicații)
  •