dureri insuportabile in partea stanga a inima

01-01-2014
barbudoina
Nu este medic/terapeut
barbudoina
Am fost diagnosticata cu Nevralgie Intercostala acum 20 de ani. Intre timp am mai avut dureri insuportabile in partea stanga a inimii. Acum din Mai 2013 am avut iarasi dureri, am luat foarte multe inflamatoare, geluri antireumatic, dar la inceput durerea mai ceda, dar acum durerea este puternica la coaste. Ma doare si bratul si omoplatul unde am niste denivelari care sunt tari si foarte dureroase la omoplatul stang pana la jumatatea spatelui. Am tulburari de memorie, pierdere de echilibru, ameteala. Cand stau in picioare ma doare spatele mai mult. Ma ustura spatele si simt numai intepaturi. am fost la orl la reumatologie dar am fost tratata ca ultimul om va rog daca se poate spune ce am sau la ce medic sa merg
4 comentarii
0
02-01-2014, ora 13:52
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
un control la medic cardiolog..poate cu asta ar trebui sa incepi.(au trecut 20 ani).

LA MULTI ANI
0
03-02-2014, ora 20:55
barbudoina
Nu este medic/terapeut
barbudoina
maria123 am fost la cardiologie la reumatologie pneumonologie dar degeaba
0
04-02-2014, ora 18:06
SecondChance
Nu este medic/terapeut
SecondChance
Incercati pentru durere si Puterea ursului, este un gel de la plafar, firma Krauter.

Acum 2 ani am avut si eu o problema si sufleteasca si de sanatate si medicina alopata nu a putut sa ma ajute cu nimic, doar credinta puternica in Dumnezeu la care ma intorsesem. Si Dumnezeu m-a indrumat catre medicina naturista, am cercetat pe internet articole in limba engleza simpomele mele, despre durerile de cap, inflamatii cerebrale, edem cerebral, meningita, imbunatatirea activitatii creierului, a memoriei si concentrarii, anxietate, depresie. Si in urma cautarilor mele am gasit si am luat urmatoarele plante, substante antiinflamatoare in capsule naturiste: curcumin, bromelaina si quercitina, vitamina C si Zn, ulei de frunze de maslin, ciupercile chinezesti reishi.

Toate bolile inclusiv cancerul pleaca de la un sistem imunitar slabit si asa am luat si produsul natural SystemWell de la Nature's Way se gaseste la farmacie ca si celelalte suplimente naturale pe care le-am enumerat. M-a ajutat si gingko biloba, si uleiul de peste. Le-am comandat de pe cel mai mare magazin online de produse naturale din USA, www.iherb.com, pentru ca daca le luam din farmacie le luam la pretul de 3 ori mai mare. Dar chiar si asa, luat de la farmacie SystemWell de exemplu costa 50 de lei, nu stiu daca este foarte mult pentru sanatate dar mai trebuie si alte produse, eu am luat multe in paralel, cate 5-6 capsule din toate cele mentionate plus altele, in cateva luni am luat foarte multe capsule naturale cu proprietati antiinflamatoare si au avut efect mare la mine, am putut si eu sa ies iarna afara fara dureri de cap, m-a bucurat, fara electrocutari scurte in spatele capului si fara senzatia de edem cerebral, de presiune in spatele capului, plus celelelate efecte benefice si fara nici un efect secundar. Doamne ajuta!
0
08-03-2014, ora 00:17
barbudoina
Nu este medic/terapeut
barbudoina
Va multumesc tuturor!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: