am nevoie de un homeopat si psihoterapeut - Bucuresti | Forumul Medical ROmedic

am nevoie de un homeopat si psihoterapeut - Bucuresti

11-04-2011
vic1955
Nu este medic/terapeut
vic1955
Buna ziua.
Am o suma de probleme de sanatate pe care nu mai pot sa le gestionez desi la varsta mea ar trebui - am 50 de ani si o groaza de somatizari in special in sfera digestiva, ma enervez deosebit de repede si imi este foarte rau dupa aceea, insomnie, anxietate.Analizele medicale toate sunt in limite normale.Singura problema este tiroida care are un mic nodul, dar datorita hipertensiunii arteriale vechi ( peste 17 ani) si a analizelor TSH T3, T4 ANTItpo, dozari suprarenale - normale nu am primit tratament ci doar analize si echo la 6 luni..
in aceste conditii am nevoie de un HOMEOPAT si PSIHOTERAPEUT, Va rog ajutati-ma - sunt din Bucuresti. Multumesc.
4 comentarii
0
11-04-2011, ora 21:39
Psiholog Ioana Panculescu
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Ioana Panculescu
Buna seara, inteleg ca vreti sa incepeti o terapie?Gasiti datele de contact pe romedic la -psiholog
0
12-04-2011, ora 10:12
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,
NU mai cautati pe ici pe colo...
mergeti la alt medic cu rezultatele TSH, FT3, FT4 si anticorpi, si..mai ales ca aveti nodul..

DE ACOLO...vi se trag toate...
nepoata mea- 27 ani-..a ajuns intr-un hal,...!!! TOT, datorita unui medic care, desi i-a vazut analizele (chiar daca-s bune)...si un EKO la tiroida- in cazul ei si al tau un nodul..

i-a dat tratament si...acum i-au disparut toate simptomele..
ma rog..cum vrei...EU..DOAR m-am dat cu parerea, ref.la problema ta..

Sanatate si O zi buna!
0
12-04-2011, ora 18:00
vic1955
Nu este medic/terapeut
vic1955
Mltumesc pentru raspunsuri.
Lucia, si eu sunt constienta ca de acolo mi se trage, de la noduli, problema este veche, dar tratamentul imi provoaca mari palpitatii si probleme cardiace, tot medicii l-au intrerupt- eu am si asa probleme cardio, asa ca acum caut un bun homeopat. Daca nu ai apucat sa iei tratament alopat ptr glanda, homeopatia bine condusa poate ajuta.Incerc sa evit un dezechilibru major care sa se reflecte si in rezultatul analizelor din sange. De aceea am apelat la experienta celor de pe forum, in cazul in care au apelat si le-au folosit tratamentul homeopat.
Si in cazul psihoterapeutului este f greu sa gasesti o persoana care sa fi terminat supervizarea, cu experienta ( cumnata mea a trecut print-o neplacuta experienta asa ca acum sufla si in...iaurt
0
12-04-2011, ora 21:13
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,
Nu contrazic pe nimeni in privinta acestor tratamente..de care vb..or fii foarte bune, DAR, preventiv..sau la inceputul unei boli- oricare ar fii ea...
cum stam cu NODULUL ce-l aveti??..asta SIGUR..nu se va rezolva cu..acele tratamente..dar, fiecare e liber sa-si aleaga..

Si apoi tratamentul poate fii diminuat sau marit, dupa cateva zile, DACA, ii spuneti DR. ce simptome aveti..

Va doresc multa sanatate si o alegere buna.

O seara cu bine.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul