Va implor ajutati-ma posibil hIV???

25-04-2010
MirD
Nu este medic/terapeut
MirD
Buna seara,
Acum doua luni fara 3 zile un fost prieten mi-a facut sex oral neprotejat(cunningulus).Mentionez ca eu nu am intrat in contact cu organul sau genital si nici cu sperma.Practic doar cu saliva sa prin sarut si prin sexul oral pe care mi l-a facut.Exista vreo posibilitate in cazul in care are Hiv sa-mi tramsmita si mie.Intreb acest lucru ptca de aceasta boala imi este cel mai teama.Stiu ca am gresit neprotejandu-ma si regret enorm pe viitor nu voi mai face acest lucru.Mentionez ca dupa acest contact am avut dureri musculare si osoase si ma durea in spate dar mi-a trecut.Am luat nurofen raceala si gripa si biseptol asa mi-a prescris medicul ORL.Febra nu am avut.Tot de atunci am gura foarte uscata si un disconfort la inghitit.Am facut un set de analize hemograma completa, aslo, vsh, factor reumatoid, urocultura, si secretie vaginala cultura si tot.Aslo mi-a iesit 240 si eozinofilele sunt 0.04.Secretia vaginala si cultura au iesit perfect.Mai am sa-mi fac testul hiv dar am inteles ca trebuie sa treaca minim 3 luni.Mi-e foarte teama sa nu fi luat asa ceva chiar daca el a spus ca nu are asta.Am cumparat azi de la farmacie un test miracare rapid hiv antibody test si a iesit negativ dar nu au trecut decat 2 luni fara 3 zile.Este concludent testul?Se poate lua astfel HIV?E posibil daca am gura uscata si o jena la inghitire sa fi luat asa ceva? Va rog daca puteti sa-mi raspundeti ptca sunt disperata simt ca innebunesc.Va multumesc frumos.!!!
2 comentarii
0
26-04-2010, ora 22:04
martina
Nu este medic/terapeut
martina
Buna seara...Chiar este serioasa intrebarea, sau.??? Am si eu o intrebare :Tu ca sa saruti un barbat tre sa te protejezi??

Daca ai dubii, mergi si vb cu un doctor.Cu siguranta el va sti sa-ti dea un raspuns cat mai plauzibil. Dar din cate stiu eu persoanele cu HIV sunt cam pe cale de disparitie.

Multa bafta si stai linistita.Sunt lucruri mai grave la care sa te gandesti!.
0
27-04-2010, ora 11:52
MirD
Nu este medic/terapeut
MirD
Buna ziua,

Va multumesc frumos pt raspuns.Va asigur ca intrebarea este serioasa deoarece dupa acel contact m-am simtit foarte rau si m-am cam speriat. Plus ca am aflat ca fostului prieten care mi-a facut acel sex oral neprotejat ii cam plac si baietii si de aceea sunt un pic panicata gandindu-ma ca daca ar avea ceva gen Hiv.Am Vorbit cu un doctor si mi-a spus ca exista o posibilitate daca persoana are, sa-mi transmita prin eventuale ranii din gura sau ulcerati dar ca nu crede ca ar fi avut asa ceva persoana in cauza.De aceea am scris si pe forum pt a mai primi si alte pareri deoarece sunt foarte speriata.Orice parere e binevenita si sper sa-mi raspunda si un domn doctor ca sunt foarte panicata.Va multumesc frumos.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.