Salvati-o pe mama! Nu se mai poate misca din pat!

23-05-2011
roxyk din braila
Nu este medic/terapeut
roxyk din braila
Mama mea nu se mai poate misca din pat. Nu mai poate misca mainile si picioarele, le simte dar nu are forta sa apuce ceva sau sa mearga. Am fost pe la multi medici dar nimeni nu imi da niciun tratament, va rog sa ma ajutati sa imi spuneti daca ati putea ce are si daca ii pot da un tratament. Va multumesc anticipat!
15 comentarii
0
23-05-2011, ora 20:01
roxyk din braila
Nu este medic/terapeut
roxyk din braila
Mama mea are 49 de ani, 50 de kilograme si sufera de schizofrenie. Va multumesc anticipat!
0
23-05-2011, ora 20:40
Vasilica16
Nu este medic/terapeut
Vasilica16
Roxana, de ce nu ai spus in postarea anterioara ca sufera de schizofrenie?Se schimba totul, in cazul asta.
0
24-05-2011, ora 08:40
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
Mama ia tratament psihiatric zilnic? Si daca da, ce tratament ia?
Trebuie sa mergeti cu ea la psihiatru, e posibil sa fi facut un episod de catatonie.
0
24-05-2011, ora 18:42
roxyk din braila
Nu este medic/terapeut
roxyk din braila
ia tratament de 4 ani si poate magandesc ca o fi numai din capul ei incapatanarea asta poate ca si de asta medicii nu dau niciun verdict, nu? Va multumesc!
0
24-05-2011, ora 18:56
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
Schizofrenia este o boala psihica severa, cronica, in care tratamentul se face pe termen lung- ani de zile, uneori chiar toata viata; nu are nimic de-a face cu incapatanarea!
Va sfatuiesc sa cititi mai multe informatii medicale despre boala mamei; va vor ajuta sa intelegeti mai bine ceea ce se intampla cu ea.
Verdicte nu se pot da in boala aceasta, dar tratamente sigur se pot da. Daca nu se poate rezolva episodul actual prin tratament efectuat acasa, va recomand o internare de scurta durata intr-o sectie de psihiatrie.
0
25-05-2011, ora 18:36
roxyk din braila
Nu este medic/terapeut
roxyk din braila
A fost internata, face tratament. Va multumesc pentru sfaturi!
0
25-05-2011, ora 23:14
Rica Venturiano
Nu este medic/terapeut
Rica Venturiano
Salut!

Si eu am avut o perioada de catatonie, depresie majora iar la final halucinatii.

Adica vezi topicul cu dieta din profilul meu si cum am solutionat problema.

Alte detalii aici
http://forum.romedic.ro/prod/neuroleptice_+_antidepresive_+_insomnii_055810.html
0
26-05-2011, ora 19:43
roxyk din braila
Nu este medic/terapeut
roxyk din braila
Va multumesc foarte mult!
0
04-06-2011, ora 20:08
roxyk din braila
Nu este medic/terapeut
roxyk din braila
Buna ziua, as dori si eu sa stiu spitale sau clinici particulare din Bucuresti, Galati sau un alt oras mai apropiat de Braila unde pot face radiografia EMG. Trebuie programare? Daca da se poate face pana la sfarsitul lunii? Va rog este urgent mama mea este din ce in ce mai grav! Va multumesc anticipat
0
04-06-2011, ora 22:06
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
Electromiografia are tot felul de indicatii, dar schizofrenia catatonica nu este printre ele, ma indoiesc ca o va ajuta cu ceva. Dar daca vrei neaparat sa o faci, se poate face in Bucuresti la Spitalul Colentina. Medicul neurolog Besleaga Mircea este specializat in EMG. Sigur trebuie programare, dar nu stiu datele dumnealui de contact.
0
07-06-2011, ora 20:05
roxyk din braila
Nu este medic/terapeut
roxyk din braila
Nu ati putea sa ma ajutati in vreun fel va rog frumos, este foarte urgent!!!!!!! Va multumesc anticipat!!!
0
07-06-2011, ora 20:43
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
Pot sa va ajut cu o consultatie. Aici sunt datele mele de contact. http://www.romedic.ro/carmen-vochescu
0
08-06-2011, ora 01:39
roxyk din braila
Nu este medic/terapeut
roxyk din braila
VA MULTUMESC FOARTE MULT PENTRU AJUTORUL ACORDAT, SA VA DEA DUMNEZEU MULTA SANATATE!
0
20-07-2011, ora 20:09
roxyk din braila
Nu este medic/terapeut
roxyk din braila
Buna ziua! Mama mea este paralizata la pat de vreo 6 luni, am fost prin spitale, ia tratament, face kinetoterapie si nimic, nu da niciun rezultat. M-ati putea sfatui incotro sa o apuc, exista vreun cabinet de recuperare in Braila unde sa se faca bine? Medicii mi-au spus ca sunt sanse de recuperare dar eu nu vad nimic. Am auzit ca sunt niste costume care ajuta persoanle paralizate sa mearga, daca da de unde pot procura unul si cat costa? Va multumesc!
0
22-07-2011, ora 23:08
roxyk din braila
Nu este medic/terapeut
roxyk din braila
De ce nu-mi raspunde nimeni, nu exista nicio solutie?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: