Episod depresiv anxios

05-04-2007
cellika
Nu este medic/terapeut
cellika
deci.am un prieten care de 1 an si 4 luni sufera de ceva...a fost la medici a facut toate analizele si i-au iesit bine...tumograf, a facut la inima la sange la urina la toate ale...si nimik...pana la urma a ajuns la medici psihologi care i-au pus diagnosticul acesta:episod depresiv anxios...si i-au dat ca medicamente zoloft si xanax pe care le-a redus din ce in ce mai tare(doza zilnica)...Dar ce vreau sa zik este ca se manifesta foarte ciudat pentru un astfle de diagnostic...sau cel putin asa mi se pare mi...Deci zice ca il doare capul are o stare de moleseala, il strange in piept, si are insomnii..nu poate manka..deci nu e bun de nimik in concluzie cand il apuka starile astea...deci este normal sa te doara capul de la depresie si sa te stranga in piept?mie mi se pare foarte ciudat...si desi ia de 1 an medicamente nu i-a trecut...este cronica aceasta boala?
1 comentarii
0
05-04-2007, ora 00:00
SORINICA
Nu este medic/terapeut
SORINICA
IN UNELE CAZURI ACEASTA BOALA SE CRONICIZEAZA.EL NU TREBUIE SA REDUCA TRATAMENTUL DECAT CU ACORDUL MEDICULUI.NU TREBUIE SA CONSUME ALCOOL CAND IA ACEST TRATAMENT.DACA MEDICUL I-I PRESCRIE DOZA MAI MICA INSEAMNA CA SEMNELE BOLII SUNT MAI MICI SI ATUNCI ESTE POSIBIL SA NU MAI TREBUIASCA SA IA ACEST TRATAMENT, DAR TREBUIE INTREBAT MEDICUL.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.