laringita cronica acutizata, pneumonie interstitiala...

01-10-2009
Cyprus
Nu este medic/terapeut
Cyprus
Am o fetita de 2 ani si 4 luni si a fost diagnosticata in urma examenului ORL(laringoscopie directe si indirecta) cu laringita cronica acutizata, pneumonie interstitiala, iar la examenului endoscopic al rinofaringelui cu vegetatie adenoide usor hipertrofiate. Obs. reflux gastro esofagian.
I s-au recomandat urmatoarele medicamente: Augmentin Es, Flixotide 50mg, Zyrtec si Omeprazol, cu control dupa 4 saptamani.
As dori sa aflu si o alta parere cu privire la tratamentul administrat, daca afectiunea este grava, daca se poate trata si eventual daca va avea repercursiuni pe viitor.
Va multumesc si astept un raspuns in acest sens.
9 comentarii
0
01-10-2009, ora 21:05
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pentru varsta de 2 ani.. deja are prea multe dioagnostice..
cred ca totul se trage de la reflux.
trebue sa o alimentati cate putin. si dupa masa sa nu se culce imediat.
in rest tratamentul este corect.
mai puteti sa,.i faceti acasa aerosoli sau inhalatii cu ceai de musetel + inhalant 3 pic.
la controlul care o sa.l faceti.. o sa va spuna ce trebue si ce nu trebue sa faceti pe viitor.
0
01-10-2009, ora 22:56
Cyprus
Nu este medic/terapeut
Cyprus
Va multumesc frumos domnule doctor.
0
08-10-2009, ora 23:03
monica mihaela
Nu este medic/terapeut
monica mihaela
monica fetita mea are otita de 2 saptamini am fost la 3 medici si fiecare mia zis altceva unul e sanatoasa altul are otita altul trebuie operata medicamentele au fost altfel la fiecere deci nu stiu ce sa mai cred si nu stiu ce sa fac
0
09-10-2009, ora 08:10
Cyprus
Nu este medic/terapeut
Cyprus
Cred ca ar fi bine sa aflati si parerea domnului doctor Flueraru.
0
09-10-2009, ora 08:22
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebue sa mergi la ORL.
daca timpanul nu este imflamat.
trebue sa.i faca o timpanograma.. sa vada cum se misca timpanul si daca nu are lichid in spatele timpanului.
0
09-10-2009, ora 22:07
monica mihaela
Nu este medic/terapeut
monica mihaela
pai chiar asta e problema am fost la medic dar fiecare a zis in felul lui acum miau recomandat unasyn nurofen humex vtiamina c si biorinil are tratament de 7 zile azi a zis sa il continui inca 5 zile problema e ca nu am deloc incredere in el
0
09-10-2009, ora 22:20
monica mihaela
Nu este medic/terapeut
monica mihaela
o alta doctorita mi-a spus ca otita s-ar trage si de la faptul ca fetita nu stie inca sa isi sufle nasucul e oare adevarat
0
09-10-2009, ora 22:24
monica mihaela
Nu este medic/terapeut
monica mihaela
ar fi bine daca d-nul doctor ar fi la oradea aici medicii nu stiu sa iti explice in ce consta boala cum se manifesta si ce trebuie sa faci unul dintre medici mi-a spus chiar ca ar trebui sa o operez la nas asa ca.
0
09-10-2009, ora 22:27
monica mihaela
Nu este medic/terapeut
monica mihaela
va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.