Domnilor doctori va rog ajutati-ma

27-01-2010
ade3
Nu este medic/terapeut
ade3
Buna ziua. Ma numesc Adelina am 17 ani si vreau sa ma ajutati si p mn va rog frumos, am o relatie d 1 an si 3 luni cu un baiat si mi-am inceput viata sexuala cu el. La un momendat am fost racita la ovare si 2 luni la rand imi venea menstruatia d 2ori p luna am fost la un ginecolog mia dat tratament si nu am mai avut probleme. Atunci cand fac dragoste cu prietenu meu imi apar nijte dureri ale ovarelor, si bine inteles nu iam spus prietenului si am continuat sa fac dragoste dar tot cu dureri.Ji nuj ce sa fac puteti sa imi dati un sfat va rog frumos. Multumesc
10 comentarii
0
27-01-2010, ora 16:47
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Problema ta se poate vindeca usor cu ajutorul homeopatiei insa pt. asta trebuie sa dai de un medic homeopat bun si din pacate nu prea pot sa-ti recomand cu inima impacata un medic homeopat in care sa am incredere eu personal in Constanta. Daca te poti duce la Bucuresti la Dr. Silvia Nedelcu care este f. buna si pe langa asta da si cursuri de homeopatie si are si tarife de consultatie mult mai ieftine ca altii te-ar putea ajuta cu destul de mare siguranta. Ii gasesti cabinetul daca introduci in google numele ei.
Daca nu aici posibilitatea sa mergi la nici un medic homeopat scrie-mi mie un mesaj privat aici dand un click pe id-ul meu.
Medicina clasica cu medicamentele ei chimice nu te ajuta decat transformand simptomele in altele si mai grave asa cum ti sa si intamplat de fapt.
0
27-01-2010, ora 17:42
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
ai făcut examen de secreţie la ginecolog? pentru ca poate ai o bacterie care nu a trecut- trebuia repetat examenul şi după terminarea tratamentului
0
27-01-2010, ora 17:50
ade3
Nu este medic/terapeut
ade3
nu am facut niciun examen pt ca am o problema mama nuj ca mi-am inceput viata sexuala. ji e cva grav?
0
27-01-2010, ora 19:29
BoBo92
Nu este medic/terapeut
BoBo92
IuliaCristianaB Este ceva grav in chestia asta? Poate aduce alte urmari? Cat de grav este? Ce se poate intampla? Nu o sa mai poata sa faca copii?
0
28-01-2010, ora 13:43
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
nu este cazul să vă panicaţi, dar de obicei trebuie făcute examene de secreţii şi tratamente pe seama acestor rezultate- sunt câteva bacterii- cum e chlamydia de exemplu care netratate pot duce la ceea ce popular se numeşte trompe infundate- dificultate de a face copii adică.
0
28-01-2010, ora 17:34
ade3
Nu este medic/terapeut
ade3
IuliaCristinaB asta inseamna ca pot sa fac copii? Multumesc
0
28-01-2010, ora 20:29
BoBo92
Nu este medic/terapeut
BoBo92
IuliaCristianaB, Dar ovarele au legatura cu ovulele? Ca stiu ca in ovule se face fecundatia si acolo este fatul... Nu prea le am eu cu anatomia...
0
28-01-2010, ora 21:22
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
eu zic ca da puteţi face copii, aveţi grijă de dvs în continuare şi mai faceţi controale regulat, măcar o dată pe an.
ovarele produc ovulele... ovarele sunt organele, ovulul este celula
0
28-01-2010, ora 21:35
ade3
Nu este medic/terapeut
ade3
Va multumesc pt ajutor
0
28-01-2010, ora 21:38
BoBo92
Nu este medic/terapeut
BoBo92
Iti multumim ff mult IuliaCristianaB... Las k am sa am eu grija de ea... Am sa o duc eu la doctor... Asta ne ingrijora... Copii ;)) Multumim ff mult...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: